Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka Samsung RS21DABB - nie chłodzi poprawnie

20 Kwi 2018 14:37 993 3
  • Poziom 3  
    Lodówka Samsung RS21DABB - nie chłodzi poprawnie
    Witam
    Posiadam lodówkę Samsung RS21DABB wersja amerykańska z dyspenserem wody i urządzeniem do lodu. Problem polega na tym, że nie schładza się do zadanych temperatur, dodatkowo sterownik na drzwiach pokazuje temperatury, które ustawiłem, a nie faktyczne temperatury lodówki. Temperatura zamrażarki oscyluje ok -10°C, podczas gdy zadana jest -25°C, natomiast temp. w lodówce to ok. 10°C przy zadanej 2°C. Dodam, że lodówka nie pracuje cały czas.
    Po naciśnięciu i przytrzymaniu przycisków power freeze i power cool podświetla dwa segmenty, sygnalizujące awarię. Proszę o pomoc w identyfikacji awarii. Zamieszczam zdjęcie wyświetlacza.
    Z góry dziękuję za pomoc.
  • Pomocny post
    Moderator AGD i automatyka
    To oznacza uszkodzoną grzałkę odszraniania i zablokowany wentylator parownika.
  • Poziom 3  
    Dziękuję za szybką odpowiedź.
    Jestem elektrykiem z wykształcenia ale nie mam doświadczenia w naprawie lodówek.
    Proszę o podpowiedź,gdzie szukać tych uszkodzonych elementów?
    Czy ewentualna ich wymiana jest opłacalna i czy jest sens robić to samemu czy może lepiej szukać pomocy w serwisie?
  • Poziom 21  
    W tel lodówce jest kilka grzałek i w zależności od tego która jest uszkodzona można to zrobić samemu albo trza wezwać fachowca:)