Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przewiercony kabel - następstwa

juzciemno 20 Kwi 2018 21:59 339 2
  • #1 20 Kwi 2018 21:59
    juzciemno
    Poziom 1  

Witam serdecznie, pierwszy post :)

W dniu dzisiejszym przewierciłem kabel w scianie w pomieszczeniu 2x2 - podwójne gniazdko, lampa i włącznik do lampy (nie u siebie w domu - montuje światłowody), Moja wiedza na temat miedzi jest bardzo ograniczona - po przewierceniu kabla oczywiscie wywalilo korki. Połączyłem przewiercony kabelek kostka, wlaczylem korki niby wszystko git Ale ale.. okazało się, że gniazdko działa tylko przy włączonym świetle . Klient upiera sie, że wcześniej było normalnie i problem wystąpił dopiero po mojej ingerencji. Co o tym myślicie ew. jak zaradzić? Z góry dzieki :)

0 2
  • #2 20 Kwi 2018 22:50
    Hajna
    Poziom 20  

Proszę zrobić zdjęcie przewierconego kabla i jak go połączyłeś, klient to może twierdzić ale pewnie zawsze tak było.

0
  • #3 21 Kwi 2018 00:49
    Łukasz-O
    Admin Elektroenergetyka

juzciemno napisał:
    Witam serdecznie, pierwszy post :)

W dniu dzisiejszym przewierciłem kabel w scianie w pomieszczeniu 2x2 - podwójne gniazdko, lampa i włącznik do lampy (nie u siebie w domu - montuje światłowody), Moja wiedza na temat miedzi jest bardzo ograniczona - po przewierceniu kabla oczywiscie wywalilo korki. Połączyłem przewiercony kabelek kostka, wlaczylem korki niby wszystko git Ale ale.. okazało się, że gniazdko działa tylko przy włączonym świetle . Klient upiera sie, że wcześniej było normalnie i problem wystąpił dopiero po mojej ingerencji. Co o tym myślicie ew. jak zaradzić? Z góry dzieki :)

Z tego co zrozumiałem z Twojego opisu, wygląda na to, że klient miał tak od zawsze, a teraz wykorzystując całe zamieszanie chce mieć inaczej. Teraz będzie się zapierał rękoma i nogami, że na gnieździe było napięcie niezależnie od położenia wyłącznika.
    Zdjęcia dużo by dały.

0