Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermoPasty.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Electrolux EW 1043 S - głośnie działanie (pompy?)

21 Kwi 2018 14:17 468 3
 • Poziom 7  
  W środku programu C zaczęło głośno charczeć/terkotać jak w tym wątku dźwięk podobny :arrow: Link. Wyłączyłem pralkę na 10-15 min. po czym włączyłem ponownie, charczenia było minimalne. Pralka dokończyła pranie normalnie, inne funkcje jak wypompowywanie, pobieranie wody czy wirowanie działają poprawie. Zauważyłem, że głośnia praca była podczas zraszania, wiec na 99% podejrzewam pompę, jak w linku który dodałem.

  Teraz mam klika pytań, jak najlepiej się do niej dostać od tyłu zdejmując obudowę czy blat i w której części znajduje się? Jeżeli będzie konieczność położenia pralki to na, który bok najlepiej, bo dziś wyczytałem na forum, że położenie na zły w Electrolux-ach powodowało wycieki wody, a to prowadziło do zalewania kostek, wiązek, śliników, programatorów itd. :)

  Pralka rozkręcona, przewody porozpinane, tylko jak wyjąc pompę? Odkręciłem śrubę z prawej strony jest od dołu zaczep bolcami, tylko nie mogę jej wyjąć. Jeszcze jedno pytanie, obudowy oby amortyzatorów są lekko przepocone najprawdopodobniej od smaru, a także nadpęknięte, czy mam też przy okazji wymieniać, czy może ten typ tak ma? Nie były to jakieś ogromne wycieki.

  Mały of top pompa wyjęta i rozkręcona, szlamu i kamienia praktycznie zero, jak poprawie zdiagnozować czy to silnik? Na sucho jest luz na oście wzdłużny i nie wiem, czy tak powinno być, bo jest dość spory 2-3 milimetrowy można ją wyciągnąć. Także wirnikiem nie można zakręcić, tylko jest opór i działa skokowo.

  Silnik po podłączeniu na krótko pracuje cicho lecz nie obraca się jednostajnie tylko trochę skokowo i drga.
  Węże sprawdzone trochę kamienia było, ale na pierwszy rzut oka wszystko drożne.
 • TermoPasty.pl
 • Poziom 26  
  Wymień ten silniczek. Sam silnik nie kupuj całej pompy.
 • TermoPasty.pl
 • Pomocny post
  Specjalista AGD
  mariusz231 napisał:
  Na sucho jest luz na oście wzdłużny i nie wiem, czy tak powinno być, bo jest dość spory 2-3 milimetrowy można ją wyciągnąć. Także wirnikiem nie można zakręcić, tylko jest opór i działa skokowo.

  Silnik po podłączeniu na krótko pracuje cicho lecz nie obraca się jednostajnie tylko trochę skokowo i drga.
  To jest wszystko prawidłowe. Pytanie: czy wymontowałeś pompę spustową czy obiegową? Bo to:
  mariusz231 napisał:
  Zauważyłem, że głośnia praca była podczas zraszania
  wskazuje, że jest problem z pompą obiegową; może po prostu coś do niej wpadło (moneta, guzik).
 • Poziom 7  
  Wyjąłem dokładnie to https://north.pl/karta/pompa-obiegowa-do-pralki-electrolux--1240794402-,QRW-EL-CL2L-E6E.html
  Wszystkie gumowe węże posprawdzane i nic w nich nie było, może trochę kamienia w tym co jest po prawnej stronie patrząc od pleców pralki i prowadzi do szuflady i w tym od pompy wymontowanej, który prowadzi do kołnierza trochę mazi, lecz był drożny. Przed rozkręceniem sprawdziłem filtr itd. wiec nie podejrzewam żadnego obcego ciała :)
  Coś mam jeszcze sprawdzić?
  Kilka lat temu była wymieniana pompa spustowa przez serwisanta, bo coś się do niej dostało i padła. Magnes od niej jest pokryty lekkim nalotem rdzy, lecz jak pisałem pralka wypompowuje wodę i nie hałasowała.

  Edit:
  Chwilowo temat można uznać za zamknięty, po złożeniu wszystkiego do kupy i puszczeniu na sucho później prania normalnego wszystko działa jak należy, a sama pompa pracuje ciszej niż przed wystąpieniem hałasów.