Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Carisma 1.8 GDi - Dziwna sytuacja na rozgrzanym silniku.

Rad96 21 Apr 2018 15:52 672 5
    Rad96
    Level 2  
    Witam ,posiadam Mitsubishi Carisma 1.8 GDI ,problem jest następujący ,odpalając samochód czy to na mrozie czy w upale ,pali za pierwszym ,dopiero gdy zrobię jakieś 30 km ,i próbuję go odpalić wtedy jest problem ,zazwyczaj przy kręceniu słychać mocne strzały w okolicy wydechu ,i jeśli nie przestanę kręcić poleci biały dym z pod maski ,i auto gaśnie ,muszę potem odczekać kilka sekund ,i ponownie pali za pierwszym ,i sytuacja się już nie powtarza ,tylko obroty falują na biegu jałowym.Była czyszczona przepustnica ,a komputer nic nie pokazał ,mam zamiar wymienić sondę lamba ,sam myślę że to jest winowajcą.Może ktoś z was spotkał się z podobnym problemem ,i pomoże? Pozdrawiam
    Rad96
    Level 2  
    kkknc wrote:
    Zacznij od pomiaru ciśnienia paliwa. Zmierz oba.
    Sprawdzę to u znajomego mechanika.
    Rad96
    Level 2  
    Byłem u 5 mechaników każdy nie wie co jest grane ,jeden tylko powiedział że trzeba wymienić przepustnice ,i problem zniknie ,bo niby te silniki gdi tak mają ,a cenę to mi nie małą przy śpiewał.
    szymitsu21
    Moderator of Cars
    Rad96 wrote:
    Byłem u 5 mechaników każdy nie wie co jest grane ,jeden tylko powiedział że trzeba wymienić przepustnice ,i problem zniknie ,bo niby te silniki gdi tak mają ,a cenę to mi nie małą przy śpiewał.

To prawda że w 80% przyczyną bywały przepustnice.