Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Osprzęt kablowy
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Toyota/Yaris2008/1.0 - Lewy Prawy tylny czujnik ABS przerwa

21 Kwi 2018 16:11 834 3
  • Poziom 3  
    Witam mam osławioną Toyotę Yaris 1.0 w benzynie z 2008 roku z jej problemami typu świecąca kontrolka ABS po diagnostyce komputerowej wyszło lewy i prawy tylny ABS z tym ,że po wykasowaniu błędu został tylko ..."prawy tylny ABS przerwa"... taki monit wyświetlił się w programie diagnostycznym . Z różnych for co udało mi się wyczytać to może być przewód albo styki tego czujnika szczególnie na tyłach to wyskakuje bo tam jest hamulec bębnowy lub sterownik pompy czy wilgoć gdzieś na stykach pompy. Dziś wymieniałem opony na letnie i przyjrzałem się tym czujnikom trochę przetarłem na ile było można przewód wychodził z bębna hamulcowego w górę nadkola i wychodzi najprawdopodobniej po bokach w bagażniku.. Jedyne co mi przychodzi do głowy jeśli będzie to przewód to to ,że ma mieć coś około metra długości dedukuję ,że jeśli czujnik będzie dobry to wpinam się od czujnika do jakiejś kostki łączącej przewód ABS w boku bagażnika. Szukałem jakiegoś schematu elektryki w yarisie z 2008 okablowania itp. ale nie znalazłem`..Potrzebuję małej pomocy jak samemu spróbować dokładnie zlokalizować usterkę , dysponuje tylko zwykłym miernikiem unit-a. Dziękuję za wszelką pomoc pozdrawiam
  • Osprzęt kablowy
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    Odłączyć wtyczkę przy czujniku i przy module ABS sprawdzić ciągłość przewodów. Najczęściej padały czujniki (zintegrowany z piastą).

o
  • Osprzęt kablowy
  • Poziom 3  
    Mam mały kłopot z wtyczką przy czujniku siłowo wiem że coś uszkodzę oto fotka na górze wtyczki jest możliwość podważenia co mi się udaje ale reszta jakoś nie schodzi jak to delikatnie wypiąć ?
    Toyota/Yaris2008/1.0 - Lewy Prawy tylny czujnik ABS przerwa
  • Poziom 3  
    jak wyzej podpowiedz forumowicza padniety czujnik do wymiany