Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Polecane odkurzacze workowe max.~500PLN

KonradIC13 21 Kwi 2018 19:08 603 12
  • #1 21 Kwi 2018 19:08
    KonradIC13
    Poziom 10  

Dzień dobry,
    Stoję przed zakupem odkurzacza i generalnie mam pustkę w głowie co wybrać szczególnie, że nigdy wcześniej odkurzacza nie kupowałem (zawsze po prostu jakiś był i już).

Rozeznałem się, że teraz poza standardowymi workowymi odkurzaczami są takie typy bezworkowe i one dzielą się na typ filtru albo HEPA albo Wodny.

Generalnie, zaciekawiły mnie te bezworkowe bo zawsze wymiana worka i wyrzucanie to kłopot, kurz wyfruwa z worka, i zaraz mi na twarz wychodziła alergia. Patrząc na mój budżet jeżeli był by to bezworkowy to wyłącznie z filtrem HEPA. Po kilku odpowiedział stwierdziłem, że chyba będzie lepiej pójść w nowoczesny workowy.

Odkurzacz będzie używany w mieszkaniu z tylko i wyłącznie panelami podłogowymi i kafelkami (0 dywanów), mieszkanie 34m^2.

Generalnie próbując znaleźć jakieś rankingi odkurzaczy czy cokolwiek w googlu, ograniczone do ostatnich 12 miesięcy, to generalnie lipa trochę, jedyne "rankingi" jakie znalazłem to po prostu listy odkurzaczy i każdy od razu z reflinkiem do sklepu i ewentualnie lista zalet skopiowana ze strony produktu...

Czy w tej cenie, do 500PLN to należało by się spodziewać tego samego od każdego odkurzacza bezrowkowego HEPA czy są jacyś znani faworyci? Czy może w tej cenie to błąd iść w bezworkowy?

0 12
  • #2 21 Kwi 2018 19:21
    yanes
    Poziom 21  

Noo, z tym bezworkowym to trafiłeś idealnie dla swojej alergii. Myślisz, że ten syf w jaki sposób znika z odkurzacza bezworkowego ? Niestety ale musisz go ty wywalać osobiście, rękami i jeszcze w odpowiednie miejsce, najlepiej do muszli klozetowej.Napisałeś "kurz wyfruwa z worka, i zaraz mi na twarz wychodziła alergia" Ty chyba nie widziałeś jak są zrobione worki w odkurzaczach Electrolux, tam nie ma prawa nic pylić. Radzę Ci, daj sobie spokój z bezworkowym bo miałem jeden i szybko się go pozbyłem. Celuj w Electroluxa, najlepiej jakiś z serii Ultrasilencer.

0
  • #3 21 Kwi 2018 19:38
    KonradIC13
    Poziom 10  

yanes napisał:
    Noo, z tym bezworkowym to trafiłeś idealnie dla swojej alergii. Myślisz, że ten syf w jaki sposób znika z odkurzacza bezworkowego ? Niestety ale musisz go ty wywalać osobiście, rękami i jeszcze w odpowiednie miejsce, najlepiej do muszli klozetowej.Napisałeś "kurz wyfruwa z worka, i zaraz mi na twarz wychodziła alergia" Ty chyba nie widziałeś jak są zrobione worki w odkurzaczach Electrolux, tam nie ma prawa nic pylić. Radzę Ci, daj sobie spokój z bezworkowym bo miałem jeden i szybko się go pozbyłem. Celuj w Electroluxa, najlepiej jakiś z serii Ultrasilencer.

Dzięki, zobaczę jak wyglądają te workowe Ultrasilencer, będę miał punkt odniesienia.

edit. tak upierdliwej strony jak electorlux.pl to jeszcze nie widziałem, żadnej listy produktów i wszystko fruwa "dynamiczne strony"...

0
  • #4 21 Kwi 2018 19:50
    gasak
    Poziom 17  

Osobiście posiadam Zelmer, model Voyager Twix - 2 opcje, worek albo pojemnik. Przyznam, że od początku posiadania nie użyłem pojemnika, jedynie worki, Jedyny kurz/pył to przy zamykaniu dekielkiem worka podczas wymiany. Jak Autor wyobraża sobie czyszczenie pojemnika stałego bez pyłu ze względu na alergię???? Toż to jak trzepanie dywanu na trzepaku osiedlowym (ma to swoje wady i zalety) Podobno przy obsłudze bez worka wystarczy umyć filtr HEPA pod wodą, ale do tej pory nie miałem okazji tego sprawdzić.

0
  • #5 21 Kwi 2018 20:01
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD

Dla alergika idealnie nadałby się odkurzacz z filtrem wodnym + HEPA. Dobry taki odkurzacz to przynajmniej 800-1000zł. Można szukać używanych.

0
  • #6 21 Kwi 2018 20:04
    yanes
    Poziom 21  

gasak, w workowych też myjemy filtr HEPA jak jest niebieski a jak inny to kupujemy nowy i wymieniamy. Co do Zelmera to pierwsza uwaga, uchwyt do przenoszenia jest strasznie w niewygodnym miejscu, przyzwyczaiłem się,że pałąk jest z tyłu i trzymając odkurzacz w powietrzu nadal możemy nim odkurzać. Druga sprawa, Zelmer strasznie hałasuje, 80 dB będzie nie do wytrzymania przy 70 w Elektroluxie.

0
  • #7 21 Kwi 2018 21:24
    gasak
    Poziom 17  

yanes Bardziej miałem na myśli zasadę obsługi obydwu opcji niż reklamę konkretnej marki :) Może mam jakieś spaczenie, ale odkurzacz bez wymiennego worka dla alergika to coś jak oksymoron/antyteza ;p
    Kolega MARCIN.SLASK podał idealne rozwiązanie. Ciekawostka - ostatni mój klient i jego żona są alergikami. Wykończyli dom niemalże w całości płytkami ceramicznymi + ogrzewanie podłogowe.... + pies..... Nie wiem czy to wymaga dalszego komentarza.

0
  • #8 21 Kwi 2018 22:12
    Borutka
    Poziom 22  

yanes napisał:
    Noo, z tym bezworkowym musisz go ty wywalać osobiście, rękami i jeszcze w odpowiednie miejsce

Mam Dysona i pojemnik na kurz jest w kształcie dużego dzbana. Nakładam foliówkę, przechylam go do góry dnem, zaciskam torbę. Całość trwa chwilę i jest wystarczająco higieniczna. Wcześniej miałem bezworkowego Samsunga i z opróżnianiem pojemnika również nie było żadnych problemów. Jednak zasada działania Samsunga szybko zapychała Hepa.
    gasak napisał:
    ale odkurzacz bez wymiennego worka dla alergika to coś jak oksymoron/antyteza ;p

Ja nie widziałem jeszcze szczelnego worka. Praktycznie każdy workowy odkurzacz po jakimś czasie jest w środku upaprany kurzem, więc kurz jest wydmuchany również na zewnątrz. I nic tu nie pomoże Hepa na wylocie, ponieważ szczególnie w tanim odkurzaczu obudowa nie jest szczelna i część powietrza z kurzem wydostaje się "bokiem".

Jeżeli autor tematu nie brzydzi się używek, to proponuję rozważyć używanego Dysona. To genialny i jedyny sensowny bezworkowy odkurzacz. Założony budżet pozwoli np. na DC19 lub podobny i nowe oryginalne filtry, które wystarczają na wiele lat.

0
  • #9 22 Kwi 2018 07:09
    yanes
    Poziom 21  

Trzeba pamiętać, że bezworkowe przez swoją zasadę działania cicho nie pracują ,one wyją jak samolot odrzutowy. Na przykład polecany Dyson DC19 ma poziom hałasu na 84 dB, u mnie gdzie żona odkurza wieczorami takie coś jest nie do pomyślenia.

0
  • #10 22 Kwi 2018 10:31
    Borutka
    Poziom 22  

yanes napisał:
    Trzeba pamiętać, że bezworkowe przez swoją zasadę działania cicho nie pracują

To prawda, choć w rzeczywistości nie jest aż tak źle. Np. DC22 hałasuje jak każdy inny odkurzacz.
    DC19 polecam jako używkę, bo to tania i niezniszczalna maszyna. I tanio dostępne są oryginalne filtry - jeżeli ktoś ma obrzydzenie, bo stare można zwyczajnie umyć.

Dla mnie podstawowe kryterium wyboru, żeby odkurzacz nie był zakurzaczem. Idealna higiena podczas odkurzania, zachowanie stałego i dużego ciągu (ciąg spada przy zaniedbaniu czyszczenia filtra wstępnego) i całkowity brak kosztów eksploatacji - to są cechy które do mnie przemawiają.
    No ale każdemu co innego się podoba

0
  • #11 18 Cze 2018 13:58
    Szyszkownik Kilkujadek
    Poziom 29  

Pozwolę sobie odkurzyć (nomen omen) ten temat. :-)

Też szukam odkurzacza (workowego) do 500 zł. Kiedyś było prościej bo nie było standardów UE. ;-)
    Moje kryteria minimum:
    1. Reemisja kurzu: A
    2. System jezdny: dwa nie-skrętne duże koła z tyłu i jedno centralne małe obrotowe z przodu. Koła gumowane, miękkie
    3. Końcówki: do parkietu z miękkim włosiem, do dywanów, szczelinowa, wąska do mebli. Mała turboszczotka nie jest wymagana, ale jak będzie to czasem się może przydać
    4. Nie za mocna siła ssania, aby odkurzacz nie przylepiał się do dywanu. Chodzi o to, że testowałem Tefal z serii 4A. Ciągnie tak mocno, że dopiero na najsłabszej mocy i w ustawieniu "firanki" dało się jeździć po dywanie. Na maxa to nawet mi, jako facetowi było ciężko odkurzać. Dywany są z krótkim włosiem. Takie typu wykładzina dywanowa.
    5. Max 70dB. Im cichszy tym lepszy.
    6. Dodatkową zaletą będą worki typu s-bag
    7. Parkowanie pionowe + wygodny uchwyt do przenoszenia w pozycji pionowej
    8. Max 10kg. Im lżejszy tym lepszy, ale z tego co widzę to im cichszy tym cięższy...? Taką dostrzegłem ogólną zależność
    9. Dopracowany mechanizm zwijania kabla. Jak testowałem niektóre odkurzacze w sklepie to nówki miały już problemy ze zwijaczem, porażka.

Klasę energetyczną mam w głębokim poważaniu, bo małe mieszkanie bez sierściuchów i nigdy się nie zwróci inwestycja w oszczędniejszy.

Myślałem nad Hoover Telios Plus w wersji 550W (TE80PET), ale widzę że ludzie narzekają na słabo trzymające się końcówki. Że niby spadają z rury podczas odkurzania.

To może jakiś Electrolux?

0
  • #12 18 Cze 2018 14:31
    Borutka
    Poziom 22  

Szyszkownik Kilkujadek napisał:

Ciągnie tak mocno, że dopiero na najsłabszej mocy i w ustawieniu "firanki" dało się jeździć po dywanie.

To chyba nie wada. Zawsze jest jakaś regulacja choćby na rurze. Po kilku odkurzaniach i częściowym zapełnieniu worka, będzie kolega narzekał że ciągnie za słabo.

0
  • #13 18 Cze 2018 14:53
    Szyszkownik Kilkujadek
    Poziom 29  

No nie wiem. W czasie 3-tygodniowego testu nie odczułem spadku siły ssania.
    A zapełniony worek wymieniam. Z resztą i tak max raz na kwartał wymieniam worek, nawet jakby był w połowie pusty.

0