Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
LegrandLegrand
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nietypowe zakończenia kabli głośnikowych w kinie dom.

20 Aug 2005 11:27 7281 11
  • Level 10  
    witam

poszukuje kabli głośnikowych do kina domowego firmy Samsung - HT DS-100
    ....problem w tym, że wyjścia na głośniki w tym sprzęcie to coś w stylu
    gniazdek telefonicznych (RJ-11 lub RJ-12) na 2 żyły???? Pierwszy raz w życiu
    coś takiego widzę...wiem że mało widziałem ale montować koski na kablach
    głośnikowych?!?! Mam 2 kable i brakuje mi 4 takich kabli z takimi
    końcówkami. Totalnie nie wiem jak tego szukać, o co pytać więc pytam Was
    szanowni grupowicze. Czy ktoś spotkał się z czymś takim, czy ktoś wie gdzie
    tego szukać?

pozdrawiam. wiaktor

P.S. w instrukcji wyjścia głośnikowe opisane są jako: "Terminale wyjściowe
    głośników 5.1" :-)
    Trendy 2021 w branży Internetu rzeczy [Webinar 02.07.2021, g.12.00]. Zarejestruj się za darmo
  • LegrandLegrand
  • Level 19  
    Niewiem czy oto chodzi ale jeżeli to zestaw kina z plastikowymi głośniczkami to spotkałem się tam że satelity były łonczone przy pomocy takich wtyczek jak w telefonie i morzna było zastosować normalny kabel telefoniczny.Najlepiej jak byś dał fote lub rysunek
  • LegrandLegrand
  • Level 12  
    strzel jeszcze malą ale możliwie ostą fotke gniazdek czy sa tam bolce czy jak jak w telefonicznym druciki pod kątem. W sklepie nigdy takich wtyczek nie widzilem.
    Jezeli masz tam bolce to weź kabel na tyle gruby zeby szlo do koncowki wlozyc jakis szpikulec i go poszerzyc. wtedy musisz kabel zwyczjnie bez wtyczki nasunac na bolec. zaizolowane sa tylko jak bedziesz ruszal wzmacniaczem to moga odpasc :)

pozdrowienia
  • Level 22  
    Jesteś w stanie powiedzieć jaki jest wymiar tej kostki. I jeszcze jedno. Niedało by się przebudować głośników na inne końcówki.
  • Level 29  
    A może spróbuj przebudowąc ten wzmacniacz wystarczy tylko wylutować te wejścia ale myśle że raczej nie chciałbyś go przerabiać ale nigdzie ja też nie widzialem takich końcówek:|
  • Level 21  
    Po prostu nie zastanawiaj się. Jesli masz tak bardzo nietypowe, u nas w Polsce połączenia, to je przebuduj. Przyda się to na wypadek wymiany głosników. Jesli tak bardzo nie chcesz przerabiać wzmacniacza to zrób przejściówkę i po kłopocie. Nie ma co dużo filozofować.
  • Level 22  
    Jak masz zamiar zrobić przejściówkę bez wtyczki
  • Level 21  
    Masz racje nie pomyślałem o tym.(!) W takim przypadku trudno. Po prostu przerób całe gniazdo. W sklepach elektronicznych dobierz takie najbardziej profesjonalnie wyglądajace i na zawsze bedzie koniec z kłopotami.
  • Level 10  
    dzięki wszystkim za podpowiedzi ale postanowiłem, że przylutuje kable na stałe i zaizoluje rurką termokurczliwą.

pozdro. wiaktor.
  • Level 29  
    Nawet dobry pomysł tylko jak bedziesz chciał zmienić albo szybko odpiąć pocoś tam kolumny to beedziesz musiał je odlutowywać ale jak nic niebedziesz robić to dobry pomysł:D
  • Level 10  
    Dziękuję wszystkim za odpowiedź.