Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
AdexAdex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 407 SW 2.0 Pb/LPG - Błąd komunikacji z modułem ABS/ESP

21 Kwi 2018 21:41 1986 6
  • Poziom 2  
    Witajcie. Potrzebuje pomocy,ponieważ po przesortowaniu kilkunastu tematów, żaden do końca nie odpowiada mojemu problemowi.
    Pacjent to mój Pług 407, 2.0 Pb/LPG.

Problem jest następujący. Wyrzuciło kontrolkę ABS/ESP/ESR. Auto mam 7 m-cy. Przez ten czas w czasie zimy dwa, razy załączyła się kontrolka ABSu/ESP. Za każdym razem po zgaszeniu auta i odpaleniu problem znikał. Wtedy pomyślałem, że pada któryś czujnik ABSu. Po pierwszej kontrolce podpiąłem Diagboxa, ale nie wykazał żadnych błędów. Stwierdziłem, że trzeba czekać aż padnie na amen i wymienić.
    Przed świętami Wielkanocnymi kontrolka znów się zapaliła i niestety świeci do dziś. Po podpięciu Diagboxa, pokazuje "Błąd połączenia" i nie można połączyć się z modułem ABD/ESP. Reszta funkcjonuje Ok. Z prawie wszystkimi innymi modułami jest bezproblemowe połączenie ( uprzedzając pytanie błąd połączenia pokazuje również na Module naładowania akumulatora-co kolwiek i gdzie kolwiek to to jest).

Auto generalnie jeździ normalnie i bez większych problemów. Skrzynia (AL4 automat) po nagrzaniu do temp roboczej (ok. 120 stopni na wskaźnikach) wyrzuca błąd na wyświetlaczu. Generalnie póki zimna, potrafi wejść w tryb awaryjny i ruszać z 3 biegu( nie sygnalizuje tego nigdzie). Wiąże to z problemem ABS, bo w skrzyni wyrzuca błąd" brak informacji o prędkości z sensorów ABS".Jeśli odłącze tylne czujniki ABSu to dochodzi" błąd usterka tylnego prawego/lewego czujnika ABS"(błąd ten zapisywany jest w skrzyni).
    Generalnie auto "sieje" błędami związanymi z ABS (np.w module tempomatu), ale funkcjonuje normalnie. Jedyny chyba błąd niezwiązany to" stycznik pedału przyspieszenia".
    Do tej pory sprawdziłem:bezpieczniki, połączenia czujników ABS na kostkach (po odpięciu przednich nie działa prędkościomierz), styki, podociskalem piny w stykach, poczyscilem styki( na BSMie i BSI),poprawiłem( poczysciłem masy na budzie).Dziś wymieniłem blok ABSu z modułem w nadzieji, że tam leży problem- bez skutku.Sprawdzone zasilanie pompy(bloku ABS): dwa duże piny +, dwa duże -, na małych pinach jeszcze gdzieś był plus, ale nie pamiętam dokładnie. Sprawdzony stycznik stopu na pedale hamulca( jeden obwód zwarty drugi rozwarty na niewcisnietym i odwrotnie na wciśniętym). Dziś zarzucilem, na moment inny akumulator,też bez zmian.Zamòwiłem również nowy stycznik pod pedał hamulca. Przyjdzie pewnie we wtorek i pro forma go zmienię.
    Co mogę jeszcze ewentualnie sprawdzić/ zobaczyć. Ma ktoś może schemat, żebym mógł kable przedzwonić? Dodam, że lokalni mechanicy mówią odrazu żeby wymieniać pompę z modułem. Wymienilem i nic to nie dało, co prawda nie mam żadnej gwarancji, że pompa jest sprawna, choć sprzedawca się na allegro zarzekał, że niby ok. Proszę o podpowiedzi, co dalej.
    Zdaje sobie sprawę, że problem może być dwojaki: Nie działający ABS z powodu błędu komunikacji lub niedziałający ABS z powodu uszkodzonego czujnika, tego jednak nie chce zmieniać w ciemno dopóki nie odzyskam "łączności" z modułem.
    Jakie sugestie ? Za wszystkie będę wdzięczny.
  • AdexAdex
  • AdexAdex
  • Poziom 2  
    citromaniak napisał:
    Sprawdz can od pompy abs

Tak to logiczne.Natomiast tak jak pisałem, nie mam schematów i nie wiem gdzie dokładnie idzie Can. Oczywiście od pompy idzie zapewne do BSMu znajdującego się obok. Pytanie tylko, który PIN z pompy z którym PINem z BSMu "przedzwonić" ?
  • Poziom 2  
    Rozebrałem jakieś 5 cm osłony od wtyczki pompy. Skrętek nie widziałem. Normalnie wiem, że skrętki zazwyczaj odpowiadają za czujniki.
  • Poziom 12  
    Witaj kolego czy rozwiazales problem z ABS . Mam ten sam problem i szukam podpowiedzi.