Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Multimetr FlukeMultimetr Fluke
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Multimetr do warsztatu, tylko nie chiński

ddugi 23 Kwi 2018 09:59 3186 40
    Pokrentz
    Poziom 21  
    ddugi napisał:
    A dlaczego ja miałbym się dorzucać takiemu Kimowi do zakupów lub wakacji jak mógłbym pani Krysi?
    Mam większe prawdopodobieństwo, że za te pieniądze ktoś kiedyś da mi robotę jeżeli zostawię je jak "najbliżej siebie".
    Cóż, taki światopogląd :)

Szybciej dostaniesz robotę w fabryce Koreańczyków czy Japończyków w Polsce niż w polskiej fabryce u Polaka...
    Sorry, taki mamy klimat.
  • Multimetr FlukeMultimetr Fluke
    zdzisiek1979
    Poziom 37  
    Poza tematem co do sonela. On tylko robi swoje mierniki instalacji elektrycznych zaś kamery multimetry i inne cuda to już brandy pod logo. Ale z rok temu słyszałem ze też planował przenieść produkcję do chin rodzimych mierników. Cena nie spadnie ale zysk firmy wzrośnie. Oto taki mamy system ekonomiczny. A podobno ue powstała by gospodarka europy była silna i mogła konkurować a stała się zbytem dla chin.
    To poza tematem.
    psine.pl

Poziom 29  
    Teraz już chyba nie ma multimetrów robionych nie w Chinach.
    A te co niby są europejskie czy inne ... to i tak robione są na dalekim wschodzie a najwyżej montowane w danym kraju....

Oczywiście mówię o multimetrach w normalnych cenach...
    Mam np rigola stacjonarnego chinol jakich mało... ale mierzy dobrze :D
    Metexa miałem ostatnio w rękach (na spodzie made in PRC)
    Sonel branduje mierniki produkuje tylko te pro ... za grube $

Kup sobie miernik UNI-T nie zabija ceną a smiga aż miło :D
    Albo szukaj starszych metexów.
  • Multimetr FlukeMultimetr Fluke
    gaspaccio
    Poziom 18  
    Wszystkie są Chińskie, ale nie wszystkie projektowane w Chinach.
    BRYMEN BM235
    Tego samego rebranduje Dave Jones na swój EEVBlog'owy. Jest to pewien wyznacznik. W Polsce w TME od 428zł, u niego trochę taniej (130AUD), ale przesyłka z Australii raczej nie będzie tania.
    ciasteczkowypotwor
    Poziom 41  
    @ddugi jeśli mają być nie chińskie, to Philips, EMG/Orion, Tesla, Meratronik, Tektronix, HP, Solartron, Datron, Prema, Dana, Keithley, Systron Donner, Schlumberger.
    ddugi
    Poziom 9  
    ciasteczkowypotwor napisał:
    @ddugi jeśli mają być nie chińskie, to Philips, EMG/Orion, Tesla, Meratronik, Tektronix, HP, Solartron, Datron, Prema, Dana, Keithley, Systron Donner, Schlumberger.

Szkoda, że większość to stacjonarne.
    Na razie oglądam HIOKI oraz Chauvin Arnoux
    ddugi
    Poziom 9  
    No to teraz idę w stronę Gossen Metrawatt metraline DMM16(zobaczymy za ile uda się znaleźć).
    Gdyby ktoś miał jakieś "ale" do tego miernika to chętnie posłucham.
    lacekl
    Poziom 11  
    freebsd napisał:
    ddugi napisał:
    Na prawdę nie znajdzie się już nawet europejski PRODUCENT..

Możesz poszukać firm:
    Francuskie: Chauvin Arnoux
    Niemieckie: Gossen Metrawatt
    Są sprzedawane w Polsce, ale nie wiem, czy nie występują tylko jako pozycje w cenniku.
    PS.: Z innych to sympatycznie sprawuje mi się Brymen BM857s (choć nieco droższy).

[/quote]

z europejskich to jeszcze Rhode Schwartz:

https://www.rohde-schwarz.com/us/product/hmc8012-products_63492-44315.html

Ot morał z tego taki, że w europie czy to zachodniej czy to u nas nie opłaca się wykonywać "tanich rzeczy" (wiadomo dlaczego), więc na konkurencję w segmencie tanich multimetrów nie ma co liczyć.
    tzok
    Moderator Samochody
    Rohde Schwarz to dawny Hameg ale nie posądzam ich o produkcję multimetrów w Europie. Jakaś nadzieja jest z Chauvin Arnoux/Metrix, bo Francuzi zawsze mieli zapędy nacjonalistyczne no i Gossen Metrawatt, ale też nie wszystkie modele. Nawet Teledyne LeCroy bierze część asortymentu z Chin.
    ddugi
    Poziom 9  
    Nic nowego już się raczej nie pojawi...
    Zostanę przy Gossen.
    Dzięki wszystkim za informacje.