Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Mercedes Actros dziwnie gaśnie -

Maciej97PL 21 Kwi 2018 21:54 636 9
  • #1 21 Kwi 2018 21:54
    Maciej97PL
    Poziom 3  

Witam , jestem początkującym użytkownikiem TEXY i jeszcze sobie zbytnio nie radze , pacjent Mercedes Actros MP3 2008 rok , auto ostatnio zaczęło się dziwnie zachowywać jak się go gasiło ( jak by się dusił) pali bez problemu. Sprawdzałem czy ma jakieś błędy i znalazłem błąd ,, Zawór proporcjonalny 2 " tylko kompletnie mi to nic nie mówi (zdjęcia poniżej) i czasami na komputerze pokładowym wyświetla się błąd MR usterka hamowania silnikiem .

Dodatkowo musiałem zrobić obsługę silnika bo komputer wyświetlał , że należy wykonać serwis. Zrobiłem to komputerem TEXY lecz teraz nie pokazuje , do kiedy należy zrobić kolejny serwis ( zdjęcie poniżej)

Bardzo bym prosił o pomoc

0 9
  • Pomocny post
    #2 22 Kwi 2018 08:43
    piotr budzowski
    Poziom 23  

Przy przeglądach musi trochę czasu upłynąć aby komputer policzył kiedy wymiana.

Dodano po 15 [minuty]:

błąd 17309 Zawór proporcjonalny 2
    nieprawidłowa parametryzacja modułu sterującego MR
    sprawdź i ew. skoryguj parametr 007 musu być ustawiony jako NIEAKTYWNY

trzeba przeprogramować kasetę silnika ciekawe czy TEXA to potrafi

Dodano po 1 [minuty]:

Na pewno zrobi to serwisówka

0
  • #3 22 Kwi 2018 10:23
    Maciej97PL
    Poziom 3  

piotr budzowski napisał:
    Przy przeglądach musi trochę czasu upłynąć aby komputer policzył kiedy wymiana.

Dodano po 15 [minuty]:

błąd 17309 Zawór proporcjonalny 2
    nieprawidłowa parametryzacja modułu sterującego MR
    sprawdź i ew. skoryguj parametr 007 musu być ustawiony jako NIEAKTYWNY

trzeba przeprogramować kasetę silnika ciekawe czy TEXA to potrafi

Dodano po 1 [minuty]:

Na pewno zrobi to serwisówka

Jak myślisz czy ten błąd ma coś wspólnego z tym dziwnym gaszeniem silnika , wyczytałem w internecie że ten zawór proporcjonalny odpowiada za hamulec silnikowy.
    Czy to poważna usterka ?

0
  • #4 22 Kwi 2018 11:17
    piotr budzowski
    Poziom 23  

Nie wiem co rozumiesz za dziwne gaszenie silnika, Mercedes ma tzw. piąty zawór do odprężania komory spalania na tłokiem przy gaszeni. Jest inaczej słychać niż w innych autach.
    Nie jestem biegły w Mercedesach ale ten błąd nie wpływa raczej na prace silnika.

0
  • #5 22 Kwi 2018 12:03
    Maciej97PL
    Poziom 3  

piotr budzowski napisał:
    Nie wiem co rozumiesz za dziwne gaszenie silnika, Mercedes ma tzw. piąty zawór do odprężania komory spalania na tłokiem przy gaszeni. Jest inaczej słychać niż w innych autach.
    Nie jestem biegły w Mercedesach ale ten błąd nie wpływa raczej na prace silnika.

Może uda mi się nagrać pracę silnika jak auto gaśnie , nie zawsze sie tak zachowuję , póki co wielkie dzięki , będę próbował to Texą zrobić.

0
  • Pomocny post
    #6 27 Kwi 2018 17:50
    stanisławpiotr
    Poziom 25  

Jeśli jest zaprogramowany zawór proporcjonalny 2 prawdopodobnie przyporządkowany został do hamulca górskiego. Spróbuj TEXĄ wykonać aktywację tego zaworu. Nie pamiętam ale chyba znajduje się na ramię poprzecznej w środku długości pojazdu. Jeśli masz możliwość zobacz gdzie idzie rurka od siłownika klapki hamulca górskiego i czy klapka ta nie jest zacięta a podczas usterki zatrzymania silnika ne zamyka przepływu spalin.

0
  • Pomocny post
    #7 27 Kwi 2018 22:51
    serwis_gh
    Specjalista - układy wtrysku Diesel

Panowie i ewentualnie Panie!
    Elektrozawor dekompresyjnego hamulca zaworowego ma przerwę. Albo elektrozawor albo wiązka.
    Na przyszłość proszę pisać typ silnika, w Texie w zakładce o informacjach o sterowniku.
    Przerwa jest przez Texę interpretowane o zgrozo jako zaprogramowane przez przypadek urządzenie :-))
    Bodajże od 2 lat Texa już potrafi programować sterownik i aktualizować centralną pamięć łącznie z "mirrorem" ale w tym przypadku wystarczy naprawić elektrozawor, zwłaszcza że jest słyszalny jego brak (jak w temacie).
    Na szczęście nie potrafi kasować niekasowalnych usterek SCR.

0
  • #8 28 Kwi 2018 08:09
    gucio~1
    Poziom 21  

Witam.
    Na szczęście potrafi kasować owe usterki.
    Bardzo pomocne po naprawach.
    Elektrozawory dekompresji i klapy na wydechu są chyba pod stopniami kierowcy.
    Błąd na zdjęciu jest nieaktywny , więc stawiałbym raczej na instalację.

0
  • #9 29 Kwi 2018 20:59
    Gregor_123
    Poziom 10  

Sprawny układ pompowo wtryskowy nie wpływa na dziwne gaszenie silnika przy niesprawnym zaworze dekompresyjnym. Po prostu silnik gaśnie bez charakterystycznego syknięcia. Jak zawór jest niesprawny a po wyłączeniu zapłonu silnik jeszcze przez chwilę kuleje to leją wtryskiwacze.

0
  • #10 20 Maj 2018 12:52
    Maciej97PL
    Poziom 3  

Udało mi się Texą naprawić

0