Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Rieju rs2 - Cylinder mi pękł

ziomek07 22 Apr 2018 02:41 786 16
    ziomek07
    Level 6  
    Witam mam sprawę zakupiłem cylinder airasal Racing 80 x-trem, przy zakładaniu mi pękł i nie wiem co z tym zrobić proszę o pomoc. zdj w załączniku Rieju rs2 - Cylinder mi pękł
    ziomek07
    Level 6  
    Stary nie wrzucę 1300zl na złom :)

Dodano po 56 [minuty]:

Wawrzyniec
    Level 37  
    ziomek07 wrote:
    nie wrzucę 1300zl na złom
    Już to zrobiłeś.
    Strumien swiadomosci swia
    Level 43  
    ziomek07 wrote:
    Stary nie wrzucę 1300zl na złom

No cóżęś robił że odłamałeś kawałek cylindra?

Zrób se skarbonke albo wisiorek na łańcuchu na szyje.
    BANANvanDYK
    Level 41  
    Dolicz jakieś 500-600 zł na tulejowanie, to go odratujesz. Choć pewnie znajdą się ludzie którzy wyrzucą ułamany fragment i będą na takim uszkodzonym cylindrze jeździć, jednak będzie to powodowało zużycie tłoka. Albo sprzedaj cylinder w cenie złomu, może ktoś będzie szukał dawcy do własnych przeróbek i tulejowania.
    A pękł pewnie dlatego, że nie ustawiłeś pierścienia w zamek tłoka i próbowałeś cylinder wbić przy montażu.
    robokop
    VIP Meritorious for electroda.pl
    ziomek07 wrote:

Własnoręcznie go zniszczyłeś, wbijając tłok na siłę - świadczą o tym rysy na gładzi. W tej chwili to raczej nie kwailifikuje się do niczego - bez tego kawałka, będzie się podstawiał tłok. Tulejowane - nie wiem czy ktoś się podejmie.
    ^ToM^
    Level 40  
    Zaspawać, przehonować i próbować. Nic więcej nie da się zrobić. W przeciwnym wypadku jedynie hasiok, co już było wyżej powiedziane.

Pozdrawiam!
    robokop
    VIP Meritorious for electroda.pl
    ^ToM^ wrote:
    Zaspawać, przehonować i próbować. Nic więcej nie da się zrobić. W przeciwnym wypadku jedynie hasiok, co już było wyżej powiedziane.

Pozdrawiam!
    Spawałeś kiedy taki materiał?
    ^ToM^
    Level 40  
    robokop wrote:
    ^ToM^ wrote:

Pozdrawiam!
    Spawałeś kiedy taki materiał?

Osobiście nie, ale kolega spawał żeliwo i powiem całkiem fajnie to wyszło. No chyba, że nie jest to żeliwo, tylko jakieś gównoleum. Tak dobrze z fotki nie widzę, jedynie się domyślam. Jednak można się przecież kopsnąć z tym do jakiegoś zawodowca i sprawdzenie. I tak nic więcej już się nie wymyślić.

Pzdr!
    BANANvanDYK
    Level 41  
    ^ToM^ wrote:
    aspawać, przehonować i próbować

Co chcesz tam honować? Cylinder jest aluminiowy z powłoką nicasilową. W zasadzie naprawa tego cylindra na nicasilu (spawanie + replating) kosztowałoby tyle co nowy cylinder. Jedynie tulejowanie, tyle jest to opcja na jednorazowy użytek, ponieważ nie dokupi się do tego cylindra tłoka nadwymiarowego (do żeliwa a do nicasilu mają inne wymiary). Tak więc tyle w temacie i nie ma co więcej dyskutować.
    ^ToM^
    Level 40  
    BANANvanDYK wrote:
    Co chcesz tam honować?......Tak więc tyle w temacie i nie ma co więcej dyskutować.

Tak jest panie kierowniku. Przecież napisałem powyżej....ale nie czytasz, a zabraniasz dyskutować. Po to jest forum żeby dyskutować właśnie!

Cylindry z nicasilu regenerują tu: sklep(malpa)motox.com.pl lub 693-367-241 - przedstawiciel firmy Langcourt.
    Być może naprawa i regeneracja będzie tańsza niż nowy.
    paweld69
    Level 28  
    hevet2 wrote:
    Właduje mnóstwo kasy w regeneracje i nigdy to nie będzie w 100 % pewne. Cylinder złom co już zostało powiedziane.
    Potwierdzam. Jak się wydaje tyle kasy na cylinder to trzeba albo umieć go założyć albo odżałować na mechanika.
    stasiekb100
    Level 26  
    Ale nauka poszła w nas.