Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Scenic I phII - Świecą kontrolki abs, esp, serv

misiek_89 22 Apr 2018 09:24 16380 4
    misiek_89
    Level 15  
    Witam.
    W samochodzie zaświeciły się kontrolki abs, serv, esp, (!) i stop.
    Scenic I phII - Świecą kontrolki abs, esp, serv
    Po podłączeniu pod komputer wykazało błędy:
    DF017 Sterownik
    DF075 Sygnał czujnika kąta skrętu kierownicy
    5001 Nieznany kod usterki

Poniżej opiszę po kolei co zrobiłem do tej pory i jaki był tego efekt:
    1) Sprawdziłem bezpieczniki - są dobre
    2) Zdjąłem wszystkie koła, wyczyściłem pierścienie abs, rozpiąłem wtyczki abs wyczyściłem i spryskałem kontaktem -> nic to nie dało
    3) Sprawdziłem sygnał prędkości kół z czujników abs -> wszystkie koła pokazują poprawną prędkość
    4) Wyczyściłem punkt masowy przy pompie, był bardzo zardzewiały -> nic to nie dało
    5) Odpiąłem wtyczkę przy pompie i okazało się, że przetarty był gruby czerwony przewód. Naprawiłem wiązkę, wyczyściłem wtyczkę i gniazdo, spryskałem kontaktem i poskładałem.
    Po podpięciu komputera i usunięciu błędów kontrolki zgasły. Niestety po ponownym uruchomieniu auta znów zaświeciły się kontrolki ale już tylko abs, esp i serv.
    6) Po podpięciu komputera cały czas pokazuje się błąd (nie da się go usunąć):
    5001 Nieznany kod usterki

7) Sprawdziłem miernikiem czujnik pedału hamulca -> ten wydaje się być sprawny

W tym momencie nie mam już pomysłów co może być nie tak. Dodam że w tej chwili mam nieszczelność w układzie hamulcowym, ponieważ uszkodzony jest lewy tylny zacisk i czekam na nowy do poniedziałku. Czy to może mieć wpływ na moje problemy z kontrolkami? Co dalej mogę sprawdzić? Niestety nie mam dostępu do Clipa żeby zweryfikować ten nieznany błąd...
    fructon
    Level 33  
    Zalecam ci podpięcie pod clipa żeby sprawdzić rzeczywiste błędy.
    misiek_89
    Level 15  
    Udało mi się wyszukać, że ten błąd dotyczy prawego przedniego czujnika ABS. Tylko o co może chodzić, skoro prędkość koła jest odczytywana poprawnie? Da się w jakiś sposób miernikiem sprawdzić ten czujnik?
    misiek_89
    Level 15  
    Koledzy już w 1 poście pisałem, że nie mam dostępu do Clipa. Poradziłem sobie sam, więc napiszę dla potomnych:
    - zmierzyłem napięcie na wtyczce do czujnika ABS i wynosi ono 0,3V (poprawne),
    - zmierzyłem rezystancję czujnika ABS i wynosiła ona 1,1kOhm (poprawna).

Ostatecznie okazało się, że jeden z pinów we wtyczce przy pompie był zaśniedziały. Porządnie to wyczyściłem, posmarowałem, poskładałem w całość, kontrolki zgasły i już się nie pojawiły.