Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Router tl-mr3220 + modem e3272 roaming danych

DoMaT3 22 Kwi 2018 11:42 213 1
  • #1 22 Kwi 2018 11:42
    DoMaT3
    Poziom 2  

Cześć wszystkim,
    Posiadam następujące urządzenia:
    * router tl-mr3220
    * modem e3272
    W niedalekiej okolicy domu (zgodnie z mapą BTS 1,7 km) znajduje się antena T-Mobile Polska S.A. UMTS2100, GSM1800, GSM900, GSM900, nie ma nic innego bliżej, dlatego zdecydowałem się na tego operatora. Antena znajduje się za ścianą lasu, ale z telefonu zasięg jest całkiem niezły - przez większość czasu LTE.

Jakiś czas temu próbowałem skonfigurować sieć w domu na karcie sim PLAY używając wymeinionych urządzeń, ale ze względu na to, że znajduję się dość blisko granicy z Litwą, roaming zeżarł mi cały pakiet danych.
    Tu pojawia się pierwsze pytanie - czy istnieje możliwość wyłączenia roamingu poprzez router? Teraz w związku z obniżeniem kosztów roamingu w UE na pewno nie byłoby to tak drastyczne, ale nadal wolałbym korzystać z polskiego operatora.
    Podłączając modem bezpośrednio przez USB do komputera, w aplikacji klienckiej mogę taką opcję ustawić, jednak w ustawieniach routera nie mogę tego znaleźć. Czy ktoś z Was botykał się z takim problemem?

Drugie pytanie - czy odległość 1,7 km od BTS działającego na podanych pasmach i z wymienionym modemem to odległość, przy której warto inwestować w dodatkową antenę zewnętrzną, czy nie koniecznie? Proszę o opinię

0 1
  • #2 22 Kwi 2018 11:52
    jdubowski
    Specjalista - urządzenia lampowe

DoMaT3 napisał:
    czy istnieje możliwość wyłączenia roamingu poprzez router?

Jeśli takowej nie ma a instalacja ma być stacjonarna (=nie planujesz jej zabrać na urlop w Chorwacji) to możesz wyłączyć roaming dla karty u operatora.

0
  Szukaj w 5mln produktów