Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] klapa bagażnika nie działa mikrostyk oraz otwieranie z pilota audi a4 b6 sedan

22 Kwi 2018 17:02 5205 7
  • Poziom 10  
    witam, od dłuższego czasu nie mogę otwierać klapy z mikrostyku umieszczonego w gumie przy oświetleniu tablicy rejestracyjnej a teraz również nie mogę otwierać klapy z pilota.
    Do tej pory sprawdziłem kable wychodzące z klapy i idące do bagażnika, były one w tym miejscu popękane i jeden urwany naprawiłem to i mikrosty dalej nie działa a co do otwierania z pilota zauważyłem że siłownik zaczął dawać oznaki życia ale też nie otwiera, robi tylko ,,pstryk'' i nawet nie drgnie
  • Poziom 41  
    Musisz dostać się do siłownika i tam zobaczyć co się dzieje.
  • Poziom 10  
    tak na szybko dostałem się do siłownika, wyjąłem go i sprawdziłem pod 12V jest sprawny ale we wtyczce siłownika gdzie dochodzą dwa przewody brązowy i żółto-czerwony jest zwarcie do masy miernik piszczy i nie ma napięcia lecz jak naciskam otwieranie na pilocie to pojawia się na chwilkę 12V. Jeszcze zauważyłem że jak wciskam pracujące ramie siłownika bez wtyczki to ramie się szybko wysuwa a jak jest podłączone do wtyczki bardzo wolno się wysuwa. Wczoraj podłączyłem vcds żadnych błędów nie wyłapał.
  • Poziom 41  
    Żarówką podłącz i zobacz co sie dzieje zamiast niego.21W taką
  • Poziom 10  
    po podłączeniu żarówki do wtyczki żarówka nie świeci, po wciśnięciu przycisku otwierania klapy bagażnika żarówka jasno świeci 2 sekundy i gaśnie
  • Pomocny post
    Poziom 41  
    Czyli siłownik coś blokuje skoro na krótko,sam w sobie działa.
  • Poziom 10  
    witam, dziś rozebrałem siłownik, wyjąłem z niego silniczek i też go rozebrałem, dużo było pyłu czarnego ze szczotek, dokładnie oczyściłem go małą szczoteczką + kontakt, podłączyłem silniczek na krótko by trochę popracował w jedną i druga stronę, po tym zabiegu siłownik podłączyłem do kostki w klapie i zaczął normalnie działać.

sprawdziłem mikrostyk umieszczony w gumie przy oświetleniu tablicy rejestracyjnej nie zadziałał od razu dopiero po włożeniu kluczyka do zamka klapy przekręceniu go kilka razy mikrostyk załapał i otwiera teraz klapę bez problemu

(wcześniej zmierzyłem napięcie na wtyczce od mikrostyku, wtyczka ma cztery przewody: dwa od żarówek tablicy rejestracyjnej 12,30V podłączyłem żarówkę świeciła i dwa od mikrostyku 11,60V podłączyłem żarówkę nie świeciła)

na razie wszystko działa
  • Poziom 10  
    witam, do tej pory otwieranie klapy działa bez zarzutu z pilota i z mikrostyku rozwiązanie problemu polegało na polutowaniu i zaizolowaniu kabli wychodzących z klapy bagażnika a następnie rozebraniu siłownika zamka i jego gruntownym przeczyszczeniu i nasmarowaniu, więc temat zamykam.