Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Światło w satel integra 128 WRL

22 Kwi 2018 19:03 1344 7
  • Poziom 10  
    Czy w centrali Satel integra 128 WRL mogę tak zaprogramować oświetlenie aby przełącznik wciśnięty na krótki czas załączył światło na czas określony a wciśnięty nieco dłużej na stałe. Chciałbym wykorzystać takie rozwiązanie do światła na schodach.

Póki co udało mi się skonfigurować to światło na czujnik ruchu połączony z timerem + przełącznik.
    Problem tylko taki że gdy czujnik wykryje ruch to załączy światło i nie mogę go wyłączyć do póki nie minie określony czas timrea.
    Gdy chce włączyć światło na stałe to muszę to zrobić nie wchodząc w zasięg czujnika - ma ktoś pomysł jak to przerobić ?

Czy przytrzymując jeden w włączników mogę zgasić wszystkie światła.
    Sterowanie oświetleniem realizowane jest za pomocą modułów INT IORS.
    Póki co mogę gasić wszystkie światła komendą SMS która potrafi przełączyć wszystkie przekaźniki na OFF.
    Taką samą funkcjonalność chciałbym uzyskać przytrzymując dany klawisz (np. przy wyjściu) lub zbrojąc alarm lub z pilota abax.
  • OptexOptex
  • Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
    Moller1 napisał:
    Czy w centrali Satel integra 128 WRL mogę tak zaprogramować oświetlenie aby przełącznik wciśnięty na krótki czas załączył światło na czas określony a wciśnięty nieco dłużej na stałe.

jest to wykonalne ale zużyje kilka wejść i wyjść i wymaga trochę umiejętności w wykorzystaniu funkcji logicznych Integry.
  • OptexOptex
  • Poziom 10  
    kilka wejść i wyjść WIRTUALNYCH ? czy fizycznych. Z wirtualnymi niema problemu, ale wykorzystywanie wejść czy wyjść fizycznych chyba mija się z celem.
    Tak wirtualnych. Fizyczne wejście do przycisku a wyjście do przekaźnika, ale to już masz zrobione.
  • Poziom 10  
    możesz podpowiedzieć jak to zrobić ?
    Jeśli czujesz się na siłach to widziałbym to mniej więcej tak:

do wejścia 8 podpięty jest przycisk dzwonkowy.
    wyjście 20 przełącznik mono sterowany wejściem 8 o czasie działania na jaki ma się zaświecić światło przy krótkim wciśnięciu przycisku
    wyjście 21 przełącznik mono sterowany wejściem 8 o czasie działania takim jak czas przytrzymania przycisku aby włączyć na stałe oświetlenie.
    wyjście 22 koniec sygnalizacji wyjść sterowane wyjściem 21, czas działania 1 sekunda
    wejście 9 typ linii według wyjścia, bez akcji alarmowej, sterowane wyjściem 22
    wyjście 23 iloczyn logiczny wejść, wejścia sterujące 8 i 9
    wejście 10 typ linii według wyjść, bez akcji alarmowej, wyjście sterujące 23
    wyjście 24 przełącznik BI sterowany wejściem 10

wyjście 5 tu jest podpięty przekaźnik sterujący oświetleniem, Suma logiczna wyjść, wyjścia sterujące 20 i 24.

To taki sposób myślenia, możliwe że można to bardziej zoptymalizować, powinno działać jednak pisane z ręki bez centrali więc trzeba by przetestować i poprawić ewentualne błędy.
  • Poziom 10  
    póki co dzięki za chęci, jak tylko będę mógł dostać się do zabezpieczonej centrali (mam aktualnie ekipę tynkarzy na budowie i wszystko jest zabezpieczone folią) to sprawdzę czy to działa i dam znać.
  • Poziom 10  
    Potrzebuję pomocy przy kolejnej logice związanej ze światłem.
    Światło w garażu powinno reagować na czujnik ruchu w określonych godzinach (wieczornych)
    ale włącznik dzwonkowy powinien być nadrzędny.
    Tzn. wchodząc do garażu światło powinno się włączać automatycznie na określony czas (np. 20 sek.)
    ale w momencie naciśnięcia klawisza powinno już pozostać zaświecone na stałe.
    Gaszenie światła natomiast bez ingerencji przycisku oczywiście po określonym czasie natomiast gdy
    w danym czasie przycisk światła został wciśnięty i światło świeci się stale to kolejne kliknięcie powinno je zgasić
    a czujnik ruchu nie reagować na dany czas (żebym mógł zdążyć wyjść z garażu)

póki co działa mi to w takiej logice:
    WYJ 9 (Światło w garażu) - 47. Suma logiczna wyjść 40-41
    WYJ 36 - (Ruch w garażu) - 24. Przełącznik mono 10 sek. - wejście 7 (wejście 7 to czujnik PIR)
    WYJ 37 - (Światło w garażu w nocy) - 46. Iloczyn logiczny wyjść 46,49 (WYJ 49 to timer w godz wieczornych)
    WYJ 38 - (Przełącznik światła w garażu - 25. Przełącznik BI wejście 9 (WEJ 9 to przełącznik dzwonkowy światła w garażu)

Taka konfiguracja działa ale jak zobaczy mnie "w nocy" czujnik ruchu to włącza światło a jak chce żeby świeciło się stale
    to muszę wyjść z jego zasięgu poczekać aż zgaśnie i zanim mnie zobaczy wcisnąć przycisk dzwonkowy. Mało komfortowe :)