Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Zakłócenia jednej anteny przez drugą

moons 22 Kwi 2018 21:43 276 1
 • #1 22 Kwi 2018 21:43
  moons
  Poziom 13  

  Jest następująca sytuacja:
  antenę nr 1 mam skierowaną na nadajnik w Swisłoczy Białoruś, kanał 21, antena ze wzmacniaczem.
  Zakłócenia jednej anteny przez drugą Zakłócenia jednej anteny przez drugą

  antenę 2 skierowana na nadajnik Czyże, bez wzmacniacza, kanał 22
  Zakłócenia jednej anteny przez drugą


  w takim ustawieniu wygląda to całkiem nieźle. Nie mam żadnego miernika DVB-T ale na obu telewizorach i jednym tunerze sygnał z Białorusi pokazuje mi jakoś tak na troszkę ponad 90% siły i 100% jakości, z drugiego nadajnika mam praktycznie setki.
  Tak sobie spróbowałem Białoruś zostawić na miejscu a druga antenę przestawić na Białystok (k. 22, k. 46 i k. 49), co prawda mam wszystkie te kanały z sat ale co mi szkodzi mieć je też w DVB-T, niestety bez wzmacniacza sygnał jest zdecydowanie za słaby do odbioru, po włożeniu wzmacniacza do anteny kanały z odbiornika z Białegostoku odbiera bardzo dobrze ale niestety spada jakość odbioru z Białorusi, siła i jakość nie bardzo spadła ale pojawiają się błędy, zresztą na programach z Białego k. 22 też pojawia się trochę błędów i odbiór programów jest utrudniony.
  Nie ma za bardzo opcji żeby zrobić to na jednej antenie bo prawie 90 stopni jest pomiędzy tymi nadajnikami. pewnie przy wzmacniaczach w obu antenach kanały 21 i 22 się zakłócają, da się coś poradzić w mojej instalacji żeby to jednak poprawić? Jak rozumiem najlepszym rozwiązaniem byłaby antena która bez żadnego wzmacniacza ciągnęła by wszystko z Białegostoku. Coś ktoś poradzi?
  Pozdrawiam

  0 1
 • #2 28 Kwi 2018 00:30
  moons
  Poziom 13  

  Wystarczył wzmacniacz regulowany w drugiej antenie.
  Pozdrawiam

  0