Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
NOVATEK-ELECTRO POLSKA SP. Z O.O.NOVATEK-ELECTRO POLSKA SP. Z O.O.
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ustawienia detekcji ruchu kamery Hikvision a zdjecia na email

22 Apr 2018 22:20 3174 3
  • Level 7  
    Witam, mam mały problem mam ustawione kamery na detekcje ruchu aby wysyłały alarm na e mail jak je ustawić aby reagowała na ruch człowieka a nie na lekkie małe ruchy nawet na ptaki. bo w tej chwili przychodzą alarmy co 1-2 minuty z każdej kamery rejestrator to Hikvision ds 7108 a kamera Hikvision DS-2CE16D0T-IR
  • NOVATEK-ELECTRO POLSKA SP. Z O.O.NOVATEK-ELECTRO POLSKA SP. Z O.O.
  • Level 26  
    W ustawieniach detekcji masz suwak czułości (wystarczy zajrzeć do instrukcji). Niestety ustawienie organoleptycznie, czyli z osobą naruszającą pole detekcji, również warto ręcznie narysować siatkę detekcji (z wyłączeniem drzew i innych elementów mogących wzbudzać - tu zakładam rozsądne podejście programującego).
    Raz czy dwa klient uparł się na e-mail z alarmu i detekcji - jak szybko był chętny, tak jeszcze szybciej chciał, żeby mu to wyłączyć (w sklepie się to w ogóle nie sprawdziło, mail został zapchany w ciągu tygodnia, efekt alarmowy żaden, bo klient już tego samego dnia przestał reagować na powiadomienia alarmowe).
  • NOVATEK-ELECTRO POLSKA SP. Z O.O.NOVATEK-ELECTRO POLSKA SP. Z O.O.
  • Level 7  
    ogólnie zapis z rejestratora mam 24/7 tylko chciałem dodatkowo alarm na meila jak by ktoś się kręcił na posesji bo teren częściowo jest nie ogrodzony a mnie w domu nie ma ok 10-12 godzin dziennie czasami nawet 2-4 dni jak jestem w delegacji
  • Level 26  
    Oglądasz ptaki na 24/7?? W detekcji można ustawić czas przed i po zdarzeniu żeby nagranie zachować (bo DVR nagrywa przez bufor, więc nic nie ginie). Pobaw się ROI i przekraczaniem linii (te dvr-y powinny obsługiwać tą funkcję), powinno trochę pomóc, a jak się uprzesz tylko na detekcję to zmień sobie czułość trochę (niestety śle na maila masę syfu i tego do końca nie da się uniknąć, wystarczy że najedzie reflektorem auto w nocy już jest zmiana sceny a więc detekcja jest, choć nie było wtargnięcia).