Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Cieknie nagrzewnica Junkers WRDP11

nuszek 23 Kwi 2018 08:13 750 4
  • #1 23 Kwi 2018 08:13
    nuszek
    Poziom 26  

Dzień Dobry /pytanie na samym końcu/
    Proszę o pilną odpowiedz. Gdyż po raz /chyba już piaty/ cieknie mi nagrzewnica w Junkersie WRDP11-2 B. Pojawia się dziurka z której nie tyle co cieknie, a sączy się /czasami leci mgiełka/ woda. Dotychczas lutowałem uszkodzenie, ale częstotliwość pojawiania się następnych dziurek wzrosła. Od ostatniej naprawy minął miesiąc i znowu kapie, dosłownie jedna kropelka na minute?
    Są dwie opcje, nadal lutować, czy kupić nową - zdecydowałem zamówić nową.
    Są do wyboru oryginalne - 460 zł i polskie zamienniki - 400 zł, może ktoś ma doświadczenie która wytrzyma dłużej?

0 4
  • #2 23 Kwi 2018 10:42
    Magister_123
    Poziom 33  

Ile lat ma junkers? Czy nagrzewnica była odkamieniana? Kapie z tego samego miejsca czy obok? Czym lutowane?

0
  • #3 23 Kwi 2018 14:50
    nuszek
    Poziom 26  

Junkers ma jakieś 8 lat /nie myślę o wymianie/, pierwszy raz słyszę o odkamienianiu nagrzewnic? A jeżeli już to jak i czym?
    Lutowane cyną z nakładka z blaszki miedzianej, cieknie zawsze w innym miejscu i jest to jak pisałem dziurka, że nawet szpilki nie włożysz.

0
  • #4 23 Kwi 2018 20:51
    Magister_123
    Poziom 33  

W takim wypadku wymień na nową z Junkersa.
    W twoim przypadku odkamienienie spowoduje jeszcze większe sito. Kamień działa jak uszczelka.
    Gdy pracowałem w serwisie do odkamieniania używałem słabego roztworu kwasu solnego.

0
  • #5 26 Kwi 2018 07:30
    nuszek
    Poziom 26  

Porada tylko jedna, raczej kupie oryginalną.

0