Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ASUS N550JK - Prawdopodobnie uszkodzony moduł ładowania

23 Kwi 2018 11:47 345 12
  • Poziom 13  
    Witam,

Mam problem z laptopem Asus N550JK. Niecały rok temu wymieniana była bateria w serwisie Asus. Kilka dni temu Windows zaczął mi sygnalizować, że "Nie wykryto baterii". Niby banał, ale nie do końca...

1. Laptop nie ładuje się (a przynajmniej lampka ładowania się nie świeci) - niezależnie od tego czy jest włączony, czy nie.
    2. Laptop działa na zasilaczu.
    3. Laptop działa na baterii (której nadal wg Windows nie wykrywa), ale startuje tylko na zasilaczu.
    4. Port USB szybkiego ładowania działa poprawnie przy wyłączonym laptopie bez podłączonego zasilania.

Pierwszy i trzeci punkt wykluczają chyba problem z systemem operacyjnym. Trzeci punkt chyba definitywnie wyklucza problem z samym zasilaczem. Bateria niby też działa jako-tako, bo po odłączeniu zasilacza laptop nie wyłącza się. Zatem to chyba uszkodzony moduł ładowania? Czy może to jednak być uszkodzona bateria? Boję się trochę rozładować go do końca, jeśli się nie ładuje, bo później w serwisie mnie naciągną na wymianę baterii.

Jeśli to to moduł ładowania, to jaki jest orientacyjny koszt wymiany takiego czegoś? Ewentualnie co to innego może być?

Pozdrawiam,
    FlashT

• Poziom 28  
    Może licznik się w baterii skończył.
    Jest programik który to podaje.
    BatteryInfoView
    Odpal i zobacz co podaje lub sreena :D
  • Poziom 13  
    Jako że Windows nie widzi baterii, ten program nic nie pokazuje. Wszystkie pola są puste.

• Poziom 28  
    No to ja stawiam że jednak kontroler w baterii padł.
    A przynajmniej podstawiłbym na chwilę drugą.
  • Poziom 13  
    Bateria niby nowa wymieniana w serwisie 10 miesięcy temu... Jak w takim wypadku ma się to do gwarancji? Bo tam mi powiedzieli, ze 3 miesiące na naprawę... ale to przecież jakaś gwarancja na baterię też powinna być?

• Poziom 28  
    Zależy jak sklep podejdzie do tematu :-(
    Z tego co się orientuję baterie traktują jako element zużywalny więc nie ma gwarancji tak jak tusz itp...
    Najczęściej dają 3mce ... ale to już kwestia prawna :D
    Ja bym zaczął od podpięcia drugiego aku nawet działającej używki.
    Zawsze możesz rozbierać lapka sprawdzać połączenia do kontrolera itd.... ale to już więcej zabawy niż podpięcie drugiego aku.
  • Poziom 13  
    No to był oficjalny serwis Asusa... bezpośrednio, nie przez sklep...

• Poziom 28  
    No to sprawdź kartę naprawy masz podany okres gwarancji.
  • Poziom 13  
    No właśnie na karcie naprawy nic nie ma takiego... są tylko moje dane i w szczegółach naprawy:

Problem:
    Battery can't be charged.

Kod naprawy:
    OOW - naprawa odpłatna w związku z zakończeniem gwarancji

Wymienione części:
    [0B200-00390100] N550 BATT/ATL POLY/C41-N550

No k.. za przeproszeniem... ta naprawa kosztowała mnie 500 PLN!

Moderowany przez RADU23:

Niecenzuralny wyraz usuwam. Proszę się powstrzymać z takim słownictwem.

• Poziom 28  
    Dlatego zacząłbym od zwrócenia się do serwisu z zapytaniem o gwarancję.
    Dopiero wtedy bym się denerwował.
    Oni sprawdzą akumulator chyba, że masz opcję podstawienia drugiego.
    Jeżeli lapek jak piszesz odpala z akumulatora i z zasilacza to znaczy, że kontroler najprawdopodobniej jest ok. CO nie znaczy, że na pewno.
    Może być także uszkodzony kontroler ładowania. Ale co nie zmienia faktu, że najprościej najpierw sprawdzić drugie aku.
    Przynajmniej moim zdaniem.
    Szczególnie, że nie ma z nim komunikacji.

A propo samych jaj z gwarancją baterii poczytaj:
    https://forumprawne.org/prawa-konsumenta/3172...teria-w-laptopie-gwarancja-konsumencka-2.html
  • Poziom 13  
    Zgłaszałem się, powiedzieli że 3 miesiące minęły i nic z tym nie zrobią... nie do końca wiem jak bym miał sprawdzić 2-gą baterię bez wyjmowania pierwszej... no i nie mam jej :-(
  • Poziom 31  
    Tak między 150 a 200zł, może tranzystor któryś w aplikacji układu ładowania baterii, trzeba wykonać kilkanaście pomiarów
  • Poziom 13  
    Wziąłem laptopa do Anglii i ku mojemu zaskoczeniu, po podłączeniu go do ich sieci, problem rozwiązał się sam. Do tej pory już nie występuje. Może to kwestia wstrząsów podczas transportu, może 110V, nie wiem.