Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przerobienie subwoofera pasywnego na aktywny.

23 Kwi 2018 11:48 960 9
  • Poziom 12  
    Witam forumowiczów.
    Mam subwoofer pasywny już od 18 lat i chciał bym go zmodyfikować na aktywny, jak ten co mam przy komputerze Creative Inspire T6 100, gdzie mogę sobie ustawić moc tego basu. Wzmacniacz mam 2x40W Sin i kolumny Altusy 110. One dobrze oddają bas, ale to już nie jest to samo co te Creative.
    Czy da to się zrobić i czy ma ktoś może jakiś dobry schemat takiego wzmacniacza do subwoofera. Dołączam zdjęcia tego subwoofera i metkę, jakie on ma parametry.
    Janusz
    Przerobienie subwoofera pasywnego na aktywny.Przerobienie subwoofera pasywnego na aktywny.Przerobienie subwoofera pasywnego na aktywny.Przerobienie subwoofera pasywnego na aktywny.

• Poziom 28  
    Kupujesz kit wzmacniacza na aliexpresie lub czymś tego typu.
    Oczywiście wzmacniacz do suba pracujący w klasie D.
    Będzie mały i wymiata :D
    Bez kłopotu znajdziesz wzmacniacz gotowy z zasilaczem, żeby się nie męczyć.
    Montujesz w obudowie i po sprawie :D

ps możesz szukać w PL ale jako źródło odnieś się do wschodnich sąsiadów :D
  • Poziom 12  
    Witam.
    Czy możesz mi podpowiedzieć, co znaczy pracujący w klasie D.
  • Poziom 12  
    Teraz przeglądałem te KIT-y i tam większość jest z filtrem. Ja wcześniej już zajrzałem do środka i on już ma tam w środku filtr, z którego wychodzą przewody do głośnika. W środku jest tylko jeden głośnik. Nie zrobiłem zdjęcia, ale ten głośnik jest inny od tych, które znam. Tam idą cztery przewody.

• Poziom 28  
    to są zupełnie inne filtry :D
    może ma podwójna cewkę ?
    podeślij zdjęcia środka
  • Poziom 12  
    Jutro rozkręcę go i porobię zdjęcia środka, żeby było do wglądu.
    czyli mogę liczyć na Twoją pomoc w tej sprawie?
  • Poziom 12  
    Tak jak pisałem wcześniej, teraz dołączam zdjęcia tego subwoofera w środku. Znalazłem schemat wzmacniacza do takich rzeczy na tranzystorach polowych PE 1/98 i nie wiem czy ma to sens robić, skoro ja mam tak dziwny głośnik z dwoma wejściami, a ten wzmacniacz ma tylko jedno wyjście.
    Przerobienie subwoofera pasywnego na aktywny.Przerobienie subwoofera pasywnego na aktywny.Przerobienie subwoofera pasywnego na aktywny.Przerobienie subwoofera pasywnego na aktywny.Przerobienie subwoofera pasywnego na aktywny.
  • Poziom 43  
    Sprawa się troszkę komplikuje, ale nie za bardzo. Filtr aktywny do subwoofera; wejścia można połączyć poprzez sumator, z niego wyjście podłączone do wzmacniaczy (dwóch) i z nich wyjście na głośnik - z każdego ze wzmacniaczy na jedną parę zacisków.
    http://www.advanceelectronic.pl/pl/p/A-140.-Filtr-aktywny-do-subwoofera./37 Powyżej przykład. Masz tam dwa rodzaje wejść - jedne to wejścia wysokopoziomowe (takie jak używasz obecnie), a drugie to wejście niskopoziomowe - z wyjścia SUB OUT wzmacniacza (jeśłi takie masz to masz wybór, które wykorzystać).
    Wzmacniacze (dwa takie same) musisz poszukać (może na Aliexpres coś będzie odpowiedniego), do tego zasilacz (z wyjściem zasilania wzmacniaczy oraz zasilaniem przedwzmacniaczy - konieczne napięcie symetryczne i dobra stabilizacja dla niego) i masz wszystko.
  • Poziom 12  
    Witam.
    Na razie wstrzymałem się z tym wzmacniaczem do czasu, gdy nie znajdę jakiś taki odpowiedni do tego głośnika z dwoma cewkami.