Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 407 spreżarka się załącza ale nie chłodzi

23 Kwi 2018 13:07 1338 10
  • Poziom 15  
    Witam
    Pacjent P 407 2.0 hdi klima dwustrefowa
    Układ napełniony 650g+olej+uv+ próżnia,automat TEXA
    Temp.ustawiona na LO włączam klime ,sprzegło na spreżarce sie załącza lecz wentylator nie startuje choć wydaje sie być sprawny ponieważ podczas wypalania Fap się włącza.Efekt jest taki ze klima nie chłodzi.
    Co zostało sprawdzone:sprzegło działa,zasilanie na zaworze sterującym jest,zasilanie na czujniku ciśnienia jest,cisnienie czynnika po uruchomieniu rosnie do 10 bar na wysokim na niskim ok 2 bar,po zwiekszeniu obrotow silnila wskazówki na manometrach zaczynają drgac.Pomoze ktos w diagnozie
  • Poziom 20  
    Według ciśnienia to powinno coś chłodzić, zobacz czy węże robią się zimne.
    Kiedyś miałem taki przypadek że oby dwie przysłony mieszania powietrza były złamane (w 407 to norma) i tez nie chłodziło w środku a klima działała.
  • Poziom 15  
    Klapuy juz naprawione,działaja poprawnie,już próbowałem różnych ustawień nawiewów,bez rezultatu
    Rurki nie zmieniają swojej temp,takie same,zastanawia mnie ten wiatrak,moze on blokuje start klimy?
  • Poziom 28  
    Osuszacz kiedy był wymieniany?
  • Poziom 38  
    Ze startu z zimnego silnika wentylator nie jest potrzebny, klima będzie pracować, najwyżej ze zmniejszoną wydajnością, po zagrzaniu silnika. Temperatury rurek pod maską jak wyglądają ?
  • Moderator Samochody
    10bar na wysokim i 2 na niskim? Wentylator chodzić nie będzie chłodzić też nie będzie.
    Obstawiam błąd podczas serwisu.
  • Poziom 15  
    To pierwszy serwis klimy robiony przeze mnie,historii nie znam,rurki nie zmieniaja swojej temp,w zeszłym roku klima działała

Błąd swrwisu w jakimnsensie?
  • Moderator Samochody
    pit1976 napisał:
    To pierwszy serwis klimy robiony przeze mnie,historii nie znam,rurki nie zmieniaja swojej temp,w zeszłym roku klima działała

Z reguły przy twojej sytuacji słychać jeszcze syczenie w kabinie. Zwróć na to uwagę i daj znać.
  • Poziom 15  
    szymitsu21 napisał:
    pit1976 napisał:

Z reguły przy twojej sytuacji słychać jeszcze syczenie w kabinie. Zwróć na to uwagę i daj znać.

Nic nie syczy,przynaniejnnie słysze,jeszcze jedno dodam ze po wyłączeniu silnika cis 10 bar sie utrzymuje a powinny sie chyba cisnienia wyrównac
  • Moderator Samochody
    Cytat:
    a powinny sie chyba cisnienia wyrównac

Napisałeś że ciśnienie rośnie, więc myślałem że wcześniej spada. Zdecydowane musi się wyrównać.

Serwis robiłeś sam czy u kogoś?
  • Poziom 15  
    Poprostu odciagniety został caly czynnik i nabitanod nowa,przy podłaczeniu do odciagania bylo ok5 bar klima przedtem nieuruchomiana
    Napełniona brakowało 200gr jak dobrze pamietam ok 5bar start silnika klima właczona obr silnika na2500 rosnie do 10 bar i wskazówka na manometrze drga jakby chcial wiecej nabic cisnienia ale nie rosnie
    Sam nie robiłem,normalnie w serwisie od klimy,koles mowił ze powinna dobic wiecej