Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Orange Internet mobilny outer Airbox 2

tomaros 23 Kwi 2018 23:47 462 5
  • #1 23 Kwi 2018 23:47
    tomaros
    Poziom 2  

Witam

Mam w Orange abonament LTE FreeNet 44,91. zawarta 2016-04-17 router Airbox 2.
    Mieszkam w Grudna Górna 61 w zagłebieniu terenu i internet był fatalny, czesto w ogóle zanikał. W zeszlym tygodniu wniosłem ten router po drabinie na drzewo przy domu i mam dwie kreski LTE i przestaje zrywać połączenie. (Wi-Fi ok 48%)

Speed test zrzut ekranu

Problem z tym że musi być podłączony do prądu i kabel wisi na zewnątrz jak to rozwiązac? Widziałem kable usb-mikroUSB 10m ale to wciąż problem z tym routerem na drzewie. Proszę o radę.

0 5
  • #2 24 Kwi 2018 00:04
    makosuu
    Specjalista Sieci, Internet

Nie muszę chyba Ci mówić że do stacjonarnego używania mobilny router to zły wybór? A jeszcze męczenie się tyle czasu z takim zasięgiem... masakra :)

Do BTSa ze 4 km to nie dziwne.

Zaloguj się tym na router http://lte-anbieter.info/ltewatch/huawei.php i pokaż screena z wybranymi pasmami 800 i 1800 i do tego speedtest z każdego. Bez anteny zewnętrznej się nie obejdzie.

0
  • #3 24 Kwi 2018 10:45
    tomaros
    Poziom 2  

Witam idziękuję za odpowiedz.
    W miejscu gdzie stoi nasz dom działał tylko internet Orange, parę lat temu to było CDMA.
    Chodził nie najgorzej, ok 4-6 mega/s ale to nam wystarczało, nie było też tylu reklam na stronach co teraz i strony otwierały się w miare szybko.
    Teraz /dwa lata temu/ dostalismy Airbox 2 i już było gorzej i dopiero to drzewo dało promyk nadziei.
    Niestety nie potrafię się zalogować na router, jedyne co mogłem to zrobić speedtest w ltwatchOrange Internet mobilny outer Airbox 2

0
  • #4 24 Kwi 2018 15:10
    makosuu

Pobierasz ten program i jak masz zmienione hasło do panelu konfiguracyjnego to wybierasz opcję Password i wpisujesz hasło, zmień sobie jeszcze język na Angielski. Identycznie jak do panelu w przeglądarce.

0
  • #5 24 Kwi 2018 15:48
    matek451

Tu kluczowe jest pytanie czy to szajsowaty Airbox2( Alcatel Y858) czy Airbox2+( Huawei E5577)? BTs NetWorks Głobikowa oddalony o 4km, lasy po drodze,na nim LTE800 Orange i LTE1800NW i ich agregacja. Lokalizacja trudna, testy na telefonie LTe z aplikacją Network cel Info i screen z zakładki DANE, do tego wieczorny speeedtest. W Siedliska -Bogusz potwierdzony LTE800 T-Mobile więc działa może też LTE800 Orange, trzeba sprawdzić . NCI pokaze eNB, ECI BTS-a i parametry sygnału LTE.

0
  • #6 24 Kwi 2018 19:30
    tomaros
    Poziom 2  

To zwykły Airbox 2 bez plusa. Ponieważ konczy mi sie umowa myślę o kupieniu dobrego do tych warunkow routera i dokupienie mobilnego Nju bo komórkę mam nju a to przecież też Orange.
    Oto screenyOrange Internet mobilny outer Airbox 2
    Orange Internet mobilny outer Airbox 2Orange Internet mobilny outer Airbox 2Orange Internet mobilny outer Airbox 2

Teraz speedtest godzina 19.22

Czy pomoże jesłi podjade pod te BTs'y na Głobikowej i Siedliska Bogusz i tam zrobie testy LTE?
    Dziękuję za pomocną dłoń

0
  Szukaj w 5mln produktów