Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Man FE410AL - źle się poziomuje

mamjuzdosc 24 Kwi 2018 09:47 324 6
  • #1 24 Kwi 2018 09:47
    mamjuzdosc
    Poziom 3  

Witam mam problem z MAN FE410AL 1997r. samochód sam się nie poziomuje.
    Wymieniłem regulatory w ramie z lewej jak i z prawej strony.
    Od strony pasażera gdy wyjmę druta i ręcznie zacznę ustawiać to ta strona chodzi jak należy. Stronę od kierowcy wywala do samej góry aż poduszki trzeszczą. Jak zdejmę druta słychać jakąś tam reakcje (takie delikatne psiukanie w zaworze do regulacji na środku auta w ramie) lecz nie mogę ani opóścić ani podnieść. Czy to problem właśnie z tym zaworem do regulacji? czy może elektryka?

0 6
  • #3 24 Kwi 2018 14:40
    kakibara
    Poziom 28  

Nie są pogiete ramiona? Czy są równe sprawdź cm.
    Ogólnie gdyby ecas był uszkodzony palił a by się czerwona kontrolka.

0
  • #4 24 Kwi 2018 17:26
    stanisławpiotr
    Poziom 25  

Wydaje mi się że założyłeś dźwignie o 180 stopni odwrotnie na czujniki. Podaj nr z czujnika który założyłeś.

1
  • #5 28 Kwi 2018 15:49
    mamjuzdosc
    Poziom 3  

Wymieniłem obydwa czujniki w ramie auta. Druty są proste. Wymieniłem ECAS na oryginał po regeneracji i teraz jest tak. Samochód postawiłem na równym podłożu i strona od kierowcy jest wyżej niż pasażera. Auto jest przechylone na jedną stronę o ponad 10 cm. Wymieniłem teleskopy na nowe, bo stare już nie trzymały nic. Regulacja czujnikami czy to lewym czy prawym nic nie daje. Którym czujnikiem bym nie ruszał Góra czy dół to opuszczam lub podnoszę całe auto, a nie jedną stronę auta.

0
  • #6 28 Kwi 2018 19:12
    piotr budzowski
    Poziom 23  

Odczyt parametrów obu czujników przy ramie czy są równe, kalibracja zawieszenia.

0
  • #7 28 Kwi 2018 21:52
    stanisławpiotr
    Poziom 25  

Wygląda na to że bez kalibracji się nie obejdzie.

1