Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Jaki wzmacniacz lub amplituner dobrać pod kolumny Soundman?

24 Kwi 2018 12:13 393 2
  • Poziom 4  
    Witam. Mam 4 sztuki kolumn firmy Soundmam. Specyfikacja RMS 250/500 8 Ohm. W załączniku zamieszczam zdjęcia i tabliczkę znamionową. Może mi ktoś doradzić, jakiej mocy dobrać pod te kolumny wzmacniacz, że by to w miarę przyzwoicie grało? Już mi nie chodzi, aby podłączyć 4 kolumny, wystarczające by było 2 sztuki.
    Jaki wzmacniacz lub amplituner dobrać pod kolumny Soundman?IMG_201804...114602.jpg Download (2.7 MB) Jaki wzmacniacz lub amplituner dobrać pod kolumny Soundman?IMG_201804...114645.jpg Download (3.61 MB)
  • Poziom 30  
    Wystarczy końcówka mocy 2x200-250W/8Ohm by zasilić dwie kolumny, tylko jakaś normalna a nie typu Skytek czy Omnitronic itp. Możesz uderzyć w ADS, Soundman, Crown, Elmuz i inne sprawdzone końcówki z prawdziwą mocą a nie tą na papierku.

Dodano po 7 [minuty]:

Ewentualnie możesz kupić końcówkę pracującą w 4Ohm, np. 2x450-500W/4Ohm, wtedy pod jeden kanał podpinasz jedną kolumnę i do tej kolumny podpinasz drugą kolumnę.
    Z drugim kanałem robisz tak samo i wtedy kolumny pracują w 4Ohm zasilone jedną końcówką mocy.
  • Poziom 4  
    Zakupiłem końcówkę mocy firmy soundman