Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Sagem f@st 1201 + router Netis AC 1200 ( WF 2780 ) konfiguracja LAN

24 Kwi 2018 14:03 477 9
  • Poziom 3  
    Witam.
    Jestem laikiem w tych sprawach chociaż przeważnie dzięki netowi udaje mi się rozwiązać większość problemów bez zadawania pytań. Niestety ten router mnie powalił na kolana, Netis WF 2780 ( AC 1200 ). Modem Sagem f@st 1201 od Sferii chodzi na Neostradzie 10 Mbps, jest skonfigurowany pod windą 10, łączy się i pracuje bez najmniejszych problemów. Router podłączyłem z portu lan modemu do portu wan routera i niestety porty lan nie działają, ale działa wifi i to bezproblemowo.
    Pytania :
    Czy da się podłączyć router poprzez port wan tak żeby wszystkie porty lan były wolne ?
    Co i gdzie trzeba wpisać przy konfiguracji żeby komputery widziały sieć po podłączeniu do routera ?

Nie wchodzi w grę wymiana routera na zintegrowany z modemem bo po prostu wolniejszy jest przepływ danych.
    Prośba o łopatologiczne wyłożenie tematu gdyż jestem kompletnym laikiem oprócz domowych przygód właściwie z siatką, a nie siecią :crazyeyes:
    Pozdrawiam i liczę na pomoc.
    :spoko:
  • Specjalista Sieci, Internet
    Modem ma jakieś ustawienia itd? jaki przydziela adres komputerowi? Powinien działać w trybie bridge (najlepiej).
  • Poziom 3  
    makosuu napisał:
    Modem ma jakieś ustawienia itd? jaki przydziela adres komputerowi? Powinien działać w trybie bridge (najlepiej).

Ustawienia ma , ale nie ma czegoś takiego jak bridge - cokolwiek ten most oznacza . Ustawienia raczej ubogie. Gdzie szukać tego mostu w ustawieniach ? Tak właściwie to modem ten w instrukcji jest nazwany routerem, ale funkcjonalności routera nie ma.
    Co ma adres komputera do tego ? do modemu ma być podłączony router nie komputer.
    Bo to jest router, można podłączyć wiele urządzeń a modem przydziela publiczne IP jednemu urządzeniu i nie można podłączyć dwóch urządzeń.
  • Poziom 3  
    Ten router posiada po jednym złączu lan i usb do wyboru aby podłączyć internet do jednego komputera.
    Tylny panel :
    Sagem f@st 1201 + router Netis AC 1200 ( WF 2780 ) konfiguracja LAN
    Chcę podłączyć coś takiego :
    Sagem f@st 1201 + router Netis AC 1200 ( WF 2780 ) konfiguracja LAN
    czerro napisał:
    Router podłączyłem z portu lan modemu do portu wan routera i niestety porty lan nie działają, ale działa wifi i to bezproblemowo.

Pewnie w routerze trzeba ustawić logowanie dla tego konkretnego operatora a w modemie od Sferis przełączyć na bridge.
    Tu co prawda inny ISP ale zasada działania modemu winna być podobna:
    http://www.orange.pl/kid,4002313931,id,400232...acja-polaczenia-z-Internetem,helparticle.html
  • Poziom 3  
    Niestety w modemie nie ma funkcji bridge. Wystarczy w routerze pozmieniać adresy i wszystko chodzi.
    Niestety sytuacja się już zmieniła , mianowicie internet jest przez wifi jak lan, ale no właśnie jest ale.
    Na komputerach stacjonarnych wyświetla komunikat "kabel sieciowy odłączony" i czasami załącza się "trwa identyfikowanie". W dodatku na głównym kompie w połączeniach sieciowych pojawia się coś takiego jak :
    "vEthernet(Przełącznik dom)
    "sieć niezidentyfikowana"
    "Hyper-V Virtual Ethernet Adapter"
    Pojawia się tylko na win10 na win7 tego nie ma.
    Obojętnie czy jest włączone DHCP czy Static.
    Laptop podłączony pod najdłuższy kabel w domu (około 25 m. ) też nie miał połączenia. Odpiąłem go i podłączyłem kablem dołączonym do routera długości 1m. i cud ! Załapał połączenie , po restarcie od razu się łączył, więc wpiąłem go do kabla głównego komputera ( około 15m. długości ) i chodzi pięknie. taką samą operację przeprowadziłem z głównym kompem ale niestety nic to nie dało.
    Ma ktoś jakieś pomysły ?
  • Poziom 3  
    Tak jak pisałem wcześniej wszystko jest .
    Przeczytaj dokładnie poprzedni wpis. F@st i router chodzą prawidłowo.
    Właśnie podpinam na krótkim kablu komputer stacjonarny i śmiga aż miło. Niestety po podpięciu dłuższego czyli tego z którego korzystam teraz na lapku nie chodzi.
    Wygląda to tak : odłączam komp , resetuję sieć czyli wywalam wszystkie połączenia , podpinam krótkim kablem do routera i sieć natychmiast jest wykryta, przenoszę na długi kabel włączony komputer z którego piszę teraz na lapku i sieci nie ma za to pojawia się wirtualny przełącznik. Tylko laptop chodzi na wszystkich kablach , komputery nie.
    Nie ma czegoś takiego jak bridge bo zapomniałem napisać że F@st jest ze Sferii i nie ma takich opcji jak ten z Orange.

Dodano po 17 [godziny] 24 [minuty]:

Problem rozwiązany - wina kabli. Router zażyczył sobie nowe i wszystko chodzi.
  • Poziom 3  
    Tak jak pisałem wcześniej wszystko jest .
    Przeczytaj dokładnie poprzedni wpis. F@st i router chodzą prawidłowo.
    Właśnie podpinam na krótkim kablu komputer stacjonarny i śmiga aż miło. Niestety po podpięciu dłuższego czyli tego z którego korzystam teraz na lapku nie chodzi.
    Wygląda to tak : odłączam komp , resetuję sieć czyli wywalam wszystkie połączenia , podpinam krótkim kablem do routera i sieć natychmiast jest wykryta, przenoszę na długi kabel włączony komputer z którego piszę teraz na lapku i sieci nie ma za to pojawia się wirtualny przełącznik. Tylko laptop chodzi na wszystkich kablach , komputery nie.
    Nie ma czegoś takiego jak bridge bo zapomniałem napisać że F@st jest ze Sferii i nie ma takich opcji jak ten z Orange.

Dodano po 17 [godziny] 24 [minuty]:

Problem rozwiązany - wina kabli. Router zażyczył sobie nowe i wszystko chodzi.

Dodano po 1 [minuty]:

Wymiana kabli na zarobione fabrycznie i wszystko gra.