Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rozdzielenie sygnału TV na 6tv jak najniższe parametry tłumienia sygnału jaki??

poltek81 24 Kwi 2018 17:34 300 2
 • #1 24 Kwi 2018 17:34
  poltek81
  Poziom 4  

  Witam, posiadam rozdzielacz tego typu EDC 03-2445. Szukam rozdzielacza o najniższych parametrach tłumienia sygnału w zdjęciach przesyłam parametry mojego rozdzielacza, zastanawiam się nad tym rozdzielaczem z allegro, ale nie znam się za dobrze czy on coś w wzmocni sygnał? czy jest lepszy? A może coś sami mi doradzicie dobrego z najlepszymi parametrami na 6 wyjść i jedno wejście, z góry dziękuje za pomoc

  Link do rozdzielacza na allegro który wybrałem : http://al.......pl/rozgaleznik-tv-do-6-telwizorow-niskostratny-signal-i6837337288.html
  Rozdzielenie sygnału TV na 6tv jak najniższe parametry tłumienia sygnału jaki??Rozdzielenie sygnału TV na 6tv jak najniższe parametry tłumienia sygnału jaki??
  Rozdzielenie sygnału TV na 6tv jak najniższe parametry tłumienia sygnału jaki??Rozdzielenie sygnału TV na 6tv jak najniższe parametry tłumienia sygnału jaki??

  0 2
 • Pomocny post
  #2 26 Kwi 2018 15:29
  irekr
  Moderator

  Z pustego i Salomon nie naleje. Jeżeli musisz podzielić jakiś sygnał na sześć odbiorów to zapewne na każdym z wyjść będzie mniej niż 1/6 wielkości sygnału wejściowego - standardowo około 1/9 wielkości wejściowej. Czyli dokładnie tyle ile masz napisane na tych zdjęciach. Praw fizyki nie oszukamy.
  Jeżeli wielkość sygnału jest na tyle duża że po podziale wystarczy do pracy wszystkich odbiorników, to nie ma kłopotu. Jeżeli nie, to pozostaje nam dzielnik aktywny, których nie polecam, ale czasami nie mam wyjścia.
  Na stronie Dipola niczego nie znalazłem ale Delta w Poznaniu ma coś takiego w ofercie:
  https://sklep.delta.poznan.pl/rozgaleznik-r-51a-aktywny_l1_p7232.html
  Jedno wejście - cztery wyjścia. Nie znamy długości kabli do poszczególnych odbiorów, ale może dwa takie rozdzielacze załatwiłyby temat..?
  I uwaga: nieużywane wyjścia muszą być zamknięte opornikami.

  0
 • Pomocny post
  #3 28 Kwi 2018 09:42
  TELMOR_PL
  Poziom 28  

  Nie znamy instalacji (co jest na dachu - jaka antena, jej parametry) oraz z jakiego nadajnika kolega korzysta. Wszystko zależy od długości kabli do poszczególnych odbiorników TV, których nie znamy jak pisał irekr i tego, jaki poziom sygnału z anteny będzie na wejściu rozgałęźnika. Może akurat nie będzie potrzeby wzmocnienia sygnału.
  Prezentowany splitter to pasywne urządzenie więc nic nie wzmocni a jedynie obniży jego poziom na każdym z wyjść o ok. 11dB. (dla górnej granicy pasma UHF). Może nieco lepszy może okazać się rozgałęźnik z rodziny PCT:
  https://www.telmor.pl/Katalog-produktow/Pasyw...try/Rozgalezniki/PCT-1000-xW-rozgalezniki-PCT
  W razie potrzeby wzmocnienia sygnału można zastosować mikro-wzmacniacz przed rozgałęźnikiem:
  https://www.telmor.pl/Katalog-produktow/Wzmac...-przedwzmacniacze/Mikrowzmacniacze-abonenckie
  lub rozgałęźniki aktywne z rodziny RTA w odpowiedniej konfiguracji:
  https://www.telmor.pl/Katalog-produktow/Wzmac...niacze/Mikrowzmacniacze-abonenckie/(offset)/5
  które kompensują straty po podziału sygnału i nieco go wzmacniają (płynna regulacja).

  0