Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Expres Saeco Royal Typ. HD893 - płukanie po uruchomieniu

kasperczuk28 24 Apr 2018 19:30 969 10
 • #1
  kasperczuk28
  Level 5  
  Witam serdecznie. Posiadam wyżej wymieniony expres. Pewnego dnia przyszedł czas na odkamienianie. Po zabiegu normalnie tego dnia był użytkowany. Następnego dnia został normalnie uruchomiony i zaczął się rozgrzewać. Po rozgrzaniu nastąpiła funkcja płukania. I tu leży problem. Pasek postępu strasznie wolno idzie i mniej więcej w połowie pojawia się komunikat (napełnianie obwodu wodnego) i tak bez końca aż gdy przerwę przyciskiem esc. No i nie leci tyle wody co zawsze leciało. Po wciśnięciu esc normalnie mogę zrobić kawę. W czym może leżeć problem? Pozdrawiam
 • #2
  nioop

  Home appliances specialist
  No to pewnie usuniecie kamienia spowodowało jakieś anomalie w przepływomierzu intutaj w pierwsze kolejności bym się skupił.
 • #3
  kasperczuk28
  Level 5  
  A jak wygląda ten przeplywomiez? Mógłbyś podesłać jakieś foto. A instrukcje serwisowa ktoś posiada może? Czy istnieje możliwość wyczyszczenia go po wymontowaniu?
 • #4
  kasperczuk28
  Level 5  
  Witam. Rozebralem expres i wymontowalem przeplywomiez bynajmniej wydaje mi się że to on. Sprawdziłem i okazało się czysciutko w środku. Sprawdziłem również przepływ tych dwóch elementów i są ok. Woda swobodnie przez nie przepływa. Więc co jest przyczyną tych anomali. Bardzo prosze o pomoc. Pozdrawiam i pokierowanie co i jak.
 • #5
  ssss
  Level 37  
  Witam Z tego co widze tam sa dwie grzalki .jedna moze byc lekko zabrudzona i juz mamy problem.A co z damym zaparzaczem .
 • #6
  kasperczuk28
  Level 5  
  Nie rozumiem kwestii tego zaparzacza. Właśnie wlałem mu koncentrat do odkamieniania i po odkamienianiu i po czyszczenie kilku krotnym bloku pomyślałem że zrobię kawę na odkamieniaczu. A tu teraz mi wodę zaczęło sądzić i życzę gdzieś od strony bloku. Help. Uszczelke zmieniłem w bloku i częściej sito wraz z sprezyna i kulka. I też czasem zacina się blok
 • #7
  ssss
  Level 37  
  Blok nalezy rozebrac i dobrze nasmarowac prowadzenie zaraze tam gdzie wyjoles kulke czy jest przeswit miedzy kulka a sitkiem?

  Dodano po 2 [minuty]:

  A zarazem co z pompka czy pracuje dobrze
 • #8
  kasperczuk28
  Level 5  
  Nie wiem czy jest prześwit między kulka a sitem. Jak to sprawdzić. Pompka wydaje mi się że dobrze pracuje. Przed założeniem tematu kawę normalnie robił tylko był problem z tym płukaniem. A teraz jak puściłem kawę z odkamieniaczem to jakoś mało kawy robiło. Może to przez to że część blokiem ucieka.

  Dodano po 4 [minuty]:

  Mam taką instrukcję serwisowa czy ona jest dobra.
 • #9
  ssss
  Level 37  
  Wszystkie serwisowki wrzucilem juz na elektrode
 • #10
  leotdipl
  Level 22  
  ssss wrote:
  Wszystkie serwisowki wrzucilem juz na elektrode


  Nie znam tego ekspresu, ale zasada pracy zapewne taka sama jak w mojej Syntii.

  Zdejmij palec zaparzacza (odkręcając wcześniej 2 śrubki) i podejrzyj
  końcówkę króćca na który nasuwa się ten palec. Jest biały jak porcelana?
  Jeśli tak, to trzeba to wyczyścić - pisałem kiedyś co i jak.

  Założenie jest moje takie, że być może skumulował się po odkamienianiu wapń
  w końcówce zaparzacza = taka jest "uroda" tych zaworów!
 • #11
  kasperczuk28
  Level 5  
  Wielkie dzięki. Dziś to zrobiłem ale nie sprawdziłem jescze bo muszę złożyć blok po czyszczeniu a nie mam stary jutro kupię. Jak złożę to dam znać co i jak. Pozdrawiam