Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

OnkyoTx sr 577 - Dioda Standby miga/ problem z uruchomienie amplitunera

Kamil_MADAFAKA 24 Kwi 2018 20:59 606 4
  • #1 24 Kwi 2018 20:59
    Kamil_MADAFAKA
    Poziom 4  

Witam,
    a więc mam problem z amplitunerem ONKYO TX SR577. Po włączeniu go do prądu oraz naciśnięciu przycisku zaczyna migać dioda standby. W momencie naciśnięcia słychać załączający się przekaźnik od zasilania głównego transformatora(tego dużego) ale po chwili się wyłącza. Trzymanie przycisku nic nie daje po za tym, że ten przekaźnik jest włączony. Transformato ten duży zasilający końcówki mocy działa, w sensie napięcia są poprawne. Na wyświetlaczu nic się nie pojawia, ani na moment. Reset również nie pomaga. Ogólnie we amplitunerze były uszkodzone dwie koncówki mocy (z dwóch kanałów) , jednak elementy zostały te wylutowane i amplituner dalej nie chce się załączyć. Przeglądałem różne fora internetowe oraz filmiki na YouTube i również inni mają takie problemy, lecz nie ma nigdzie rozwiązania tego problemu.
    Tu podaje link do filmu z YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=tENRxgFPxUs
    Działanie mojego amplitunera jest podobne, lecz nie mam pomysły w którym kierunku szukać dalej usterki. Prosiłbym jeśli któs miał podobny problem i go rozwiązał o jakieś wskazówki.
    Pozdrawiam

0 4
  • #2 27 Kwi 2018 01:04
    DamianRTV
    Poziom 27  

skupiłbym się , jak bym go miał, na zasilaczu, jakie napięcia, czy elektrolity nie powysychały... a w szczególności elementy które są cały czas pod napięciem w stanie stanby.
    Potem odłączając poszczególne bloki.

Schemat ! podstawa ( a jak nie to po ścieżkach )

Dodano po 1 [minuty]:

skupiłbym się , jak bym go miał, na zasilaczu, jakie napięcia, czy elektrolity nie powysychały... a w szczególności elementy które są cały czas pod napięciem w stanie stanby.
    Potem odłączając poszczególne bloki.

Schemat ! podstawa ( a jak nie to po ścieżkach )

Ps miałem podobny problem w ONKYO okazało się przeczyszczenie listw łączeniowych i przelutowanie właśnie zasilacza w strefie cały czas dawanie napięcia na standby.

0
  • #3 29 Kwi 2018 22:29
    Kamil_MADAFAKA
    Poziom 4  

Witam ponownie,
    To tak po kolei. Mam do tego amplitunera instrukcje serwisową. Według niego robiłem wszystkiego pomiary i póki co nie znalazłem jakiś większych odchyłów od napięć podanych w w tej instrukcji.
    Z tego co udało mi się ustalić to raczej nie jest to związane z samą końcówką mocy, bo żadne z zabezpieczeń się nie aktywuje, wykonałem pomiary napięć i wszystko okazuje być się okey (sygnały IPPROTECT, VPROTECT i VOLH).
    Napięcia z zasilacza STANDBY również są poprawne, tak przynajmniej mi się wydaje. Co prawda tutaj są trochę inne napięcia niż w instrukcji serwisowej, ale zacząłem dokładnie to analizować i wychodzi, że napięcie z tego zasilacza po prostu nie może być inne. Zamiast 12V jest około 11.3V i zamiast 10V jest około 11.6V (Chyba że się w tym przypadku mylę , ale elementu mierzyłem i i również są okey).
    Zastanawia mnie jedno działanie tego amplitunera, a chodzi a tę dwa przekaźniki, które załączają "dodatkowe zasilanie" ( zastanawiam się na sensem działania tego elementu układu?)A ogólnie rzecz biorąc po prostu tego przekaźniki się nie załączają. Sprawdzałem czy tranzystor, którym tym steruje jest dobry, ale jest również okey. Tutaj okazuje się że główny procesor tak wysterowuje i napięcie na minusie koło 4V. Zastanawia mnie właśnie z jakiego powodu to jest nie włączane, co to powoduje?
    Sprawdzałem sygnały POFF i POFF2, wydaję mi się że to jest jakieś dodatkowe zabezpieczenie( tak przypuszczam, ze sprawdza w pewien sposób czy napięcia są poprawne) ale po głębszej analizie, wyszło że działanie tego jest poprawne ( sygnały napięciowe prawie 6V).
    I jeszcze jedna informacja, przemierzyłem napięcia na na transformatorze i później na złączach, za mostkami prostowniczymi i pórowynywałem z tym co w serwisówce i nie znalazłem nic niepokojącego.

Tutaj przesyłam link z którego można pobrać ta instrukcję serwisową.
    https://elektrotanya.com/onkyo_tx-sr507_sm.pdf/download.html
    Kawałek schematu z tym przekaźnikami
    OnkyoTx sr 577 - Dioda Standby miga/ problem z uruchomienie amplitunera

0
  • #4 01 Maj 2018 22:14
    Kamil_MADAFAKA
    Poziom 4  

Czy uszkodzony selektor dźwięku może powodować takie działanie amplitunera? Chodzi mi to czy brak komunikacji procesora z selektorem dźwięku może powodować natychmiastowe wyłączenie amplitunera ?

0
  • #5 15 Maj 2018 10:00
    Kamil_MADAFAKA
    Poziom 4  

Przyczyną nie włączania się amplitunera była nieprzykręcona tylna obudowa amplitunera (brakowało najprawdopodobniej jakiejś masy).
    Obecnie oczekuję na przesyłkę z selektorem dźwięku, bo niestety jest uszkodzony, tak jak pisałem wyżej.
    Jak tylko selektor przyjdzie i zostanie wymieniony to dam znać, czy amplituner w pełni działa.

0