Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Astra f 1.4 8v - Nie działa uniwersalny zamek centralny z pilota

24 Kwi 2018 21:24 522 6
  • Poziom 2  
    Witam, odwiedziłem ponad 20 tematów o podobnym problemie lecz nie znalazłem rozwiązania, posiadam od kilku dniu Opla astre f 1.4 8v, był w niej uniwersalny sterownik zamka centralnego na pilota, lecz nie działał, postanowiłem wymienić na nowy, zakupiłem sterownik Bloker, po podpięciu wszystkiego zgodnie z tematami i schematem producenta, jest pewien problem zamykają się na sekundę wszystkie drzwi oprócz kierowcy, próbowałem różnych kombinacji i taki sam efekt, z kluczyka zamykają się wszystkie i zamek trzyma. Postanowiłem dobrać się do drzwi kierowcy i do słownika, po odcięciu brązowego kabelka (siłownik ma 5pinow) odziwo reszta drzwi normalnie się zamyka i trzyma oraz otwiera, po podłączeniu drzwi kierowcy problem powraca, czy to oznaka uszkodzonego siłownika w drzwiach kierowcy? Czy może jest inna przyczyna tego iż centralny z pilota zamyka wszystkie drzwi prócz kierowcy na sekundę dosłownie.
  • Poziom 2  
    Drzwi są zamknięte, pomaga tylko odpiecie silownika z drzwi kierowcy, lecz kable wyglądają na całe, chciałbym też zapytać jaki kupić nowy siłownik slave czy Master? Łatwiej będzie wymienić niż glowkowac co jest z obecnym.
  • Poziom 2  
    Ok zakupie jutro nowy i dam znać o efektach, może ktoś poradzi coś jeszcze do tego czasu

Dodano po 16 [godziny] 11 [minuty]:

Wymieniłem siłownik na nowy, nie stety problem jest nadal, drzwi zamykają się wszystkie oprócz kierowcy, po chwili się otwierają, po odłączeniu siłownika w drzwiach kierowcy wszystko działa jak należy, Połączenie według schematu- sterowanie minusem. Wszystkie kable wyglądają na całe w drzwiach kierowcy siłownik Master na 5 pinów 5.5kg. Nie mam pomysłów już, jakieś sugestie?

Dodano po 1 [godziny] 38 [minuty]:

Znalazłem kolej a usterkę a mianowicie po odłączeniu drzwi kierowcy tj, silownika restauracja się zamyka Oprócz tylnych prawych drzwi, na kluczyku działa wszystko poprawnie
  • Poziom 42  
    A nie ma tam jakiś problemów że jakiś element za cieżko chodzi i stąd w wersji dla pilota nie działa poprawnia a przy kluczyku mechanicznie jest większa siła i wszystko działa poprawnie?

Czy sprawdzałeś jak ciężko chodzi choćby cyngiel od środka w drzwiach? Może on tam jest wyrobiony i odbija centralny po chwili?
  • Poziom 33  
    Witaj, w tylnych pękają wiązki w punkcie gięcia.