Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki napęd do bramy dwuskrzydłowej na szerokie słupki (bez ograniczników)

24 Kwi 2018 22:28 2775 6
 • Poziom 12  
  Witam
  Poszukuję napędu do bramy dwuskrzydłowej zawieszonej na szerokich słupkach (głębokość osadzenia zawiasów około 20cm). Brama posiada skrzydła niecałe 2m każde, waga skrzydła poniżej 100kg: konstrukcja stalowa + sztachety wysokości około 130cm.
  Ze względu na to, że wjazd na podwórko jest "przełamany" nie mogę zastosować centralnego ogranicznika ruchu (zaczepiałbym podwoziem samochodu o niego). Chciałbym również uniknąć ograniczników w pozycji otwartej. Myślałem o Moovo z łamanym ramieniem ale czytałem różne opinie nt. trwałości mechanicznej takiego rozwiązania.
  Do tej pory miałem zamontowane jakieś chińskie siłowniki na 24V z wbudowanymi krańcówkami (moja centrala posiada obsługę wyłączników krańcowych, centrala jakieś polskiej firmy). Całość działała prawie 10 lat ale w końcu siłowniki upominają się o wysłanie ich na emeryturę (jeden się całkiem już rozleciał :) )
  Poszukuje jakiegoś zestawu w cenie do około 1600-1700zł.
 • Poziom 11  
  Z dobrych napędów z łamanym ramieniem ma BFT, chodzi dokładnie o model Virgo. Jest ponad Twój budżet, ale niewiele. Zasilanie 24V. Nie ma co się obawiać automatów o takiej konstrukcji, z tym, że raczej trzeba bardziej uważać na same ramiona. Sam fakt, że nie przylegają one do skrzydeł sprawia, że łatwiej je uszkodzić.
 • specjalista -automatyka bramowa
  Z łamanymi za 1700 raczej nie znajdziesz, będą zestawy powyżej 2000 - w/w BFT Virgo, FAAC 391, Came Fast (wszystkie ok. 2100), nieco droższy Nice POP....
  Do twojej lekkiej bramy będą jak znalazł - cichobieżne, duża kultura pracy, mają możliwość założenia na ramiona elektrycznych krańcówek bądź mechanicznycch odbojów.

  W twojej cenie mieszczą się zestawy liniowych siłowników krytych z możliwością montażu mechanicznych odbojników w siłowniku - tylko muszą być to z racji szerokich słupków modele przedłużone (standardowe mają ok30 cm wysuwu, przedłużone ponad 40 cm).
  Każda firma ma takie, przykładem może być zestaw Nice z siłownikami Wingo 3524 (wysuw ponad 45 cm) z możliwością montażu odbojników w siłownikach, centrala Moon MC424.
 • Poziom 12  
  Witajcie
  Nice bardzo przemawia do mnie ale zapis w warunkach gwarancji o montażu przez autoryzowanego instalatora oraz obowiązkowe, płatne przeglądy odstraszają.
  Chyba się skłonie w stronę BFT Virgo... Macie może jakieś doświadczenie odnośnie tego zestawu? Jak z awaryjnością itp?
 • Poziom 11  
  Nie wiem czy do końca odpowiem na Twoje pytanie, ale ja mam model Deimos (do przesuwnych), jestem bardzo zadowolony.
 • Poziom 9  
  Na pewno nie warto kupować automatki na łapu-capu. Wiele razy spotykałem się z tym, że były piękne bramy, a siłownik dramat. Efekt było po pierwszej zimie w zasadzie łatwy do przewidzenia. Deimos – więcej niż okej.
 • Poziom 11  
  zulus18 napisał:
  Witajcie
  Nice bardzo przemawia do mnie ale zapis w warunkach gwarancji o montażu przez autoryzowanego instalatora oraz obowiązkowe, płatne przeglądy odstraszają.
  Chyba się skłonie w stronę BFT Virgo... Macie może jakieś doświadczenie odnośnie tego zestawu? Jak z awaryjnością itp?


  No i jak? Kupiłeś? Jesteś po montażu? Jeśli chodzi o wybór to na pewno dobrze wybrałeś. Rozważ wydłużoną gwarancję, jeśli chcesz być bardziej pewien trwałości napędu. Zainteresuj się wynajęciem dobrego montażysty, bo to też jest ważna sprawa. Ogarnij sprawy konserwacyjne, bo nawet najlepszej automatyce należy się czasem przyjrzeć samodzielnie i utrzymywać ją w dobrym stanie. Takie rady na początek. :)