Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DJ mobilny rozbudowa sprzętu - budżet 15 tysięcy

Davidsondv 24 Kwi 2018 23:11 327 0
  • #1 24 Kwi 2018 23:11
    Davidsondv
    Poziom 15  

Witajcie, jakiś czas temu chciałem zmienić moje kolumny jednak sytuacja się trochę zmieniła na moją korzyść, że otwieram działalność i mam możliwość otrzymania piętnaście tysięcy polskich złotych dotacji. Opcje jakie rozważałem to wymiana całego nagłośnienia na nowe, wyjdzie dość sporo i nie starczy na upgrade reszty sprzętu.

Przede wszystkim priorytetem jest tutaj mobilność, pakuje się do dużego kombi (e39) i tak musi póki co zostać, tak więc dwa subwoofery póki co nie wchodzą w grę.

Co posiadam dotychczas?
    - LD Dave 15g3 (aktualnie nie korzystam z całości zestawu tylko z subwoofera, chciałbym sprzedać ten zestaw)
    - 2x LD Stinger 12a G2 (na górki nie narzekam grają przyzwoicie, może gdyby tak dokupić do nich sub?)
    - Behringer x1622usb (mikser w porządku, nic więcej nie potrzeba)
    - Reloop IE MK2 (koniecznie do zmiany, wysłużona, biedna, marzy mi się coś z serato)
    - SHURE SM48-LE (leży nieużywany)
    - Prodipe TT100 (komplet mikrofonów z których korzystam, dźwięk jest ok, ale bardzo czułe, słychać obudowę)
    - 4x Głowy ruchome 60W (myślę o sprzedaży i zakupie dwóch sztuk mocniejszych)
    - Stół DJ4t z rampą (stół zostaje , rampa wsio),
    - Wytwornica dymu Antari F-80z (nic więcej myślę, że nie potrzeba).

1) GŁOWY
    Tak jak pisałem wcześniej, zależy mi na mobilności, ostatnie czasy strasznie irytuje mnie rozkładanie rampy i wieszanie na niej 4 głów oraz 4 parów, jeśli chodzi o oświetlenie planowałem sprzedaż dotychczasowych głów i zakup 2 sztuk 150w głów z prysmą.
    (http://www.colorstage.pl/p660,zestaw-2x-colorstage-glowa-alpha-spot-led-150w-prism-hd-double-case.html)

Oczywiście w parze z likwidacją rampy wiąże się konieczność usytuowania głów na innych nośnikach ciężaru, bardzo przystępną i mobilną opcją wydały mi się statywy głośnikowe z dedykowanymi półkami na których stawiamy głowę. Nogi statywów obwinięte materiałem zapożyczonym ze szpitala ( :lol: ) , oczywiście domyślam się, że ładniej wyglądały by wieżyczki ale raz, że cena dużo większa, dwa spakowanie tego do kombi z całą resztą sprzętu może być nie łatwe + później to rozłożyć.

2) KONTROLER
    Jeśli chodzi o kontroler, aktualny nadaje się koniecznie do wymiany, jogi się przycinają, przyciski ciężko reagują generalnie też mało rozwojowy.
    Totalnie nie wiem co wziąć, wpadł mi w oczy Denon MC6000 mk2 , tylko zastanawiam się czy potrzebuje taki kombajn na osiemnastki i wesela z 4 kanałami.
    Może polecicie coś równie ciekawego?

3) MIKROFONY
    Jeśli chodzi o mikrofony, są ok ale tak jak pisałem wyżej przenoszą wszystkie minimalnie dotknięcia obudowy, włączniki przestały działać tak jak powinny, funkcja mute przestała istnieć jest tylko on i off, chętnie odesłałbym je na gwarancję, a później wykorzystał je jako "dodatek" na wypadek jakiś scen czy wystepu publiki.
    Chciałbym pójść już w stronę pro i tutaj mam na oku Shure BLX24/SM58.

Biorąc pod uwagę zakup tego co wymieniłem wyżej zostanie mi jakieś ~6800zł , pytanie nasuwa się takie:
    a) pchać się w zakup nagłośnienia za ~7000zł i mieć komplet (
    -2x RCF 712a mk4 + RCF 705 AS II ~~ 8300zł
    lub
    -2x LD Systems Stinger 12A G3 + LD Systems Stinger Sub 15A G3 ~~ 7450zł

- wykroczy minimalnie poza budżet ale wtedy obydwa moje zestawy mam na sprzedaż i mogę dopłacić te kilkaset złotych.)

b) kupić porządny bass do Stinger 12a G2, a resztę budżetu wykorzystać na zakup casów do suba, pokrowca do kontrolera + ewentualnie jakieś led parów i okablowania.

Prosiłbym o poradę bo zostało tak naprawdę kilka dni do zakupu a ja mam już mętlik w głowie od tego wszystkiego.
    Mimo wszystko podoba mi się opcja A, bo mam całą resztę na sprzedaż a zarazem mam nowy zestaw.

0 0