Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Dobór ram i zasilacza do zestawu pc

25 Kwi 2018 14:41 477 7
  • Poziom 9  
    Zamierzam zakupić (warianty zależnie od budżetu końcowego, który jest w toku ;) )
    Intel Core i5-8400, 2.80GHz
    ASRock Z370 PRO4
    Zotac GeForce GTX 1060 AMP! 6GB GDDR5
    1 SSD i HDD będzie, kart sieciowa
    SilentiumPC Gladius M35 (SPC128)

Jaki do tego zasilacz i ram? Czy taki ram podejdzie? Na spec płyty nie ma 3000 obsługiwanej, ale nie do konca to ogarniam: ADATA XPG Z1 DDR4 2x8GB, 3000Mhz

Jeżeli wsadzę taki procek: Intel i5-8600K 3.60GHz 9MB

to wtedy zasilacz przeznaczony do podanej spec wyżej, da radę? Będe potrzebował dodatkowego radiator, zamiast box?
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    Pamięć RAM - ogólnie cokolwiek oznaczonego jako 3000 i wyżej będzie dobre. Ta ADATA może być.

Do 8600k lepsze chłodzenie na pewno się przyda (nie ma boxowego) - a już na pewno jeśli będziesz chciał go podkręcić. Do i5-8400 też warto wziąć coś ciekawszego. Na chłodzeniu fabrycznym będzie głośno pod obciążeniem.

Zasilacz - masz jakiś określony budżet? Podstawowe modele przyzwoitej jakości są dostępne w okolicach 200zł.
    Natomiast za niecałe 400zł możesz kupić kawał porządnego zasilacza, np:
    * Sesonic Focus Plus Gold 550W,
    * Corsair RM550x.
    Oba te zasilacze mają b. dobrej jakości komponenty, wysoką sprawność, są b. ciche, mają tryb półpasywny (poniżej pewnego poboru mocy wentylator się nie obraca).
    Oba w zupełności wystarczą do podkręconego 8600k i najmocniejszej karty graficznej.
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    A dlaczego RAM 3000 skoro procesory te obsługują według specyfikacji Link max
    DDR4-2666
    ? , na jakiej podstawie to napisałeś że cokolwiek oznaczone powyżej 3000 się nada ? (nie twierdze że nie będzie działać, ale po co przepłacać ?)

co do karty to za 20 zł drożej masz MSI Link które ma 12 miesięcy dłuższą gwarancje i jest troche wyżej taktowane fabrycznie.

poza tym polecanie zasilacza 550W za ponad 300 zł w jakim celu ?
    do takiego zestawu wystarczy w miarę porządne 500W za 200 zł:
    Link

do podkręcania 8600K warto zaopatrzyć się w jakiś lepszy niż pudełkowy radiator.
  • Poziom 9  
    A jakiś konkretny radiator w przystępnej cenie?
    A jak z ramę tym max do tego procka? Jakiś w dobrej proporcji ceny?
    A ta karta co podałem teoretycznie po rejestracji powinna mieć 5lat.
  • Poziom 31  
    Przy płycie na chipsecie Z370 ograniczanie się do modułów 2666 jest, tu szukam łagodnego słowa... głupie ;)
    (sobie kupiłem płytę na B360M i pamięci 2666 - ale jestem świadom ograniczeń i je akceptuję)

Zalety droższego zasilacza przecież wypisałem w poście wyżej. Wspomniałem też, że przyzwoitą jednostkę (przykład ten BeQuiet, którego podałeś) można dostać za 200zł. Niech autor sam wybierze co mu pasuje...

@machond - chłodzenie to np. FORTIS 3 HE1425 (SPC130). Wystarczy także do kręconego 8600k.
  • Poziom 9  
    Pomoc wyśmienita. Wszystko działa i nie mam problemów od dawna.