Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Moxa nport 5150 - jak przetwarzać odebrane dane?

adriano1995 25 Kwi 2018 17:59 396 4
  • #1 25 Kwi 2018 17:59
    adriano1995
    Poziom 5  

Witam,
    Programuję w PHP strony internetowe dla małej firmy. Ostatnio szef dał mi urządzenie "Moxa nport 5150" i chyba czujnik pomiaru temperatury (który podpina się pod ten nport do wejścia Port 1. Trochę czasu zeszło mi z konfiguracją i odpowiednim kodem PHP by odbierać dane z tego serwera (bo to właśnie chyba serwer ten nport), i rzeczywiście przychodzą mi jakieś dane co kilkanaście sekund (mniej więcej) przez Tryb: TCP (skryptem PHP nasłuchuję cały czas socketami odpowiednie ip i port podany w ustawieniach tego urządzenia - serwera), i testowałem tak samo w trybie REAL COM poprzez odpytywanie/nasłuchiwanie programem PComm Terminal Emulator - i też co około kilkanaście sekund jakieś dane mi wyświetla. Mój problem jest taki, że dane są, ale nie wiem jak je dalej ruszyć, co z nimi zrobić. Moje zadanie to odczytywać z tego czujnika temperatury i zapisywać je co 10 sekund do pliku Excela, ale nie wiem nawet w jakim formacie te dane mi wyświetla a co dopiero jak je przekonwertować na dane zrozumiałe dla mnie - człowieka. Będę wdzięczny za wskazanie właściwego kierunku :)

Niżej na zdjęciu jakieś ustawienia, może coś pomogą.
    Moxa nport 5150 - jak przetwarzać odebrane dane?

Tutaj dane które otrzymałem, różnić się mogą bo między pierwszym a drugim pobieraniem danych zmieniałem coś w ustawieniach tego urządzenia nport.

0 4
  • #2 25 Kwi 2018 19:55
    Rariusz
    Specjalista Automatyk

Witam,

adriano1995 napisał:
    Ostatnio szef dał mi urządzenie "Moxa nport 5150" i chyba czujnik pomiaru temperatury

Napisz jaki to jest czujnik i jak go podłaczasz do Moxy. Ewentualnie dodaj
    jakieś zdjęcia.

Pozdrawiam,

0
  • Pomocny post
    #3 27 Kwi 2018 12:18
    mawi2
    Poziom 25  

Masz nieprawidłowo ustawione parametry transmisji portu RS. Musisz ustawić identyczne w Moxie i komputerze.

0
  • #4 27 Kwi 2018 20:11
    jestam
    Specjalista Automatyk

Podaj typ czujnika i poszukaj jego dokumentacji, najlepiej wstaw link.

Nport w trybie Real com współpracując z odpowiednim sterownikiem tworzy na komputerze wirtualny port szeregowy. Używa wtedy jednocześnie dwóch połączeń TCP.

Tutaj wygodniej będzie w trybie TCP server.

0
  • #5 28 Kwi 2018 10:34
    adriano1995
    Poziom 5  

@mawi2 dziękuję, poszperałem jeszcze raz w ustawieniach Moxy i rzeczywiście już zwraca normalnie temperaturę bez konieczności konwersji kodu. Dziękuję za odpowiedź pozostałym użytkownikom, temat do zamknięcia :)

0