Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jack 6,3 mm na wtyczkę XLR

25 Kwi 2018 21:03 390 5
  • Poziom 6  
    Witam, mam pytanie, kupiłem mikrofony bezprzewodowe do karaoke ale ich baza ma podłaczenie na Jack 6,3 mm, kupiłem wtyk na XLR taki jak w mikserze. W kablu z wtyczką jack są 2 przewody, ekran i jakiś zielony. Do których pinów we wtyczce XLR zalutować ten zielony bo ekran wiadomo?
  • Moderator Akustyka
    398216 Usunięty napisał:
    Podłącz pod 1 pin

Przewód sygnałowy? Bynajmniej.

Do pin1 (masa) łączysz ekran, a do pin 2 (sygnał) łączysz kabel osłonięty ekranem. U Ciebie zielony. Często łączy się jeszcze pin3 (sygnał w przeciwfazie) z pin1 żeby nie wisiał w powietrzu.
    W dziale FAQ masz schematy w wątku Schemat kabli audio. XLR TS TRS JACK CHINCH RCA SPEAKON

Natomiast jeżeli mikser ma wejście jack, to dużo lepiej z niego skorzystać podłączając taką bazę. Sygnał liniowy może być za wysoki dla wejścia mikrofonowego w mikserze.
  • Poziom 6  
    adambyw napisał:

Natomiast jeżeli mikser ma wejście jack, to dużo lepiej z niego skorzystać podłączając taką bazę. Sygnał liniowy może być za wysoki dla wejścia mikrofonowego w mikserze.

Mam w mikserze gniazdo XLR dlatego pytałem jak przelutować, a 1 z 3 mostkować czy nie?
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    bamber8 napisał:
    adambyw napisał:

Mam w mikserze gniazdo XLR dlatego pytałem jak przelutować, a 1 z 3 mostkować czy nie?

Nieużywane wejścia do masy, w sumie obowiązkowo.
  • Poziom 6  
    czyli pin 2 sygnał a 1 i 3 masa? A co z masą na wtyczce tam te jest miejsce na lut?
  • Poziom 27  
    bamber8 napisał:
    czyli pin 2 sygnał a 1 i 3 masa? A co z masą na wtyczce tam te jest miejsce na lut?

Jeżeli to chodzi o obudowę XLR, to nie do masy.