Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Naprawa i schemat spawarki Dedra DESI190BT

SiwyAdam 25 Apr 2018 21:14 4899 3
Relpol
 • #1
  SiwyAdam
  Level 9  
  Witam, potrzebuję waszej pomocy, potrzebny jest mi schemat do spawarki Dedra DESI190BT. I waszej pomocy przy naprawie jej.
  Jak widać na zamieszczonych zdjęciach są miejsca przypalone. Po oczyszczeniu i sprawdzeniu elementów wymieniłem układ TOP244PN i spawarka w pewnym sensie ożyła już. Zaświeciła się dioda zielona sygnalizująca pracę, ale niestety dioda pomarańczowa od przegrzania pulsuje w stałym rytmie i słychać cykanie (nie od przekaźnika). Nie ma napięcia na zaciskach spawalniczych ani przebicia.
  Proszę o pomoc w jej naprawie.
  P.S. Jeśli zły dział proszę o przeniesienie
  Naprawa i schemat spawarki Dedra DESI190BTNaprawa i schemat spawarki Dedra DESI190BT
 • Relpol
 • #2
  feniks_
  Level 11  
  Wygląda to na uszkodzenie przetwornicy pomocniczej. Przydałoby się jakieś foto z bliższa od strony elementów które od str lutowania był przygrzane.
 • Relpol
 • #3
  SiwyAdam
  Level 9  
  Jak przyjdę ze szkoły od razu zrobię zdjęcie. Od strony elementów SMD uszkodzona jest dioda. Nie do odczytania. Brak oznaczeń jakich kolwiek oraz pasku . Zamieniłem ją na szybką diodę

  Dodano po 8 [godziny] 57 [minuty]:

  Naprawa i schemat spawarki Dedra DESI190BTNaprawa i schemat spawarki Dedra DESI190BTNaprawa i schemat spawarki Dedra DESI190BTNaprawa i schemat spawarki Dedra DESI190BTNaprawa i schemat spawarki Dedra DESI190BT
 • #4
  SiwyAdam
  Level 9  
  W końcu udało mi się znaleźć trochę czasu i zabrać się za nią pod tą małą płytką znalazłem diodę smd niestety nie znalazłem jakiegoś katalogu więc zamieniłem ją na 1n4007 i o dziwo na chwile wystartowała spawarka zaczęło się kopcić z tranzystora który jest przy przekaźniku (prawdopodobnie dla tego że nie podłączyłem wentylatora) po podłączeniu przez żarówkę nie wywaliło bezpiecznika. Prąd na zaciskach prądowych jest bo za pomocą przewodu zwarłem zaciski i zmierzyłem miernikiem cęgowym że prąd skacze do 17A od 0 skacze pewnie dla tego że jest anty stak, Późno już ale jeszcze postaram się powalczyć z tym.
  PS Ten tranzystor mógł paść bo podłączona jest inaczej ta dioda szybka co była spalona