Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Naprawa i schemat spawarki Dedra DESI190BT

SiwyAdam 25 Kwi 2018 21:14 633 3
  • #1 25 Kwi 2018 21:14
    SiwyAdam
    Poziom 5  

Witam, potrzebuję waszej pomocy, potrzebny jest mi schemat do spawarki Dedra DESI190BT. I waszej pomocy przy naprawie jej.
    Jak widać na zamieszczonych zdjęciach są miejsca przypalone. Po oczyszczeniu i sprawdzeniu elementów wymieniłem układ TOP244PN i spawarka w pewnym sensie ożyła już. Zaświeciła się dioda zielona sygnalizująca pracę, ale niestety dioda pomarańczowa od przegrzania pulsuje w stałym rytmie i słychać cykanie (nie od przekaźnika). Nie ma napięcia na zaciskach spawalniczych ani przebicia.
    Proszę o pomoc w jej naprawie.
    P.S. Jeśli zły dział proszę o przeniesienie
    Naprawa i schemat spawarki Dedra DESI190BTNaprawa i schemat spawarki Dedra DESI190BT

0 3
  • #2 26 Kwi 2018 09:19
    feniks_
    Poziom 9  

Wygląda to na uszkodzenie przetwornicy pomocniczej. Przydałoby się jakieś foto z bliższa od strony elementów które od str lutowania był przygrzane.

0
  • #3 26 Kwi 2018 20:09
    SiwyAdam
    Poziom 5  

Jak przyjdę ze szkoły od razu zrobię zdjęcie. Od strony elementów SMD uszkodzona jest dioda. Nie do odczytania. Brak oznaczeń jakich kolwiek oraz pasku . Zamieniłem ją na szybką diodę

Dodano po 8 [godziny] 57 [minuty]:

Naprawa i schemat spawarki Dedra DESI190BTNaprawa i schemat spawarki Dedra DESI190BTNaprawa i schemat spawarki Dedra DESI190BTNaprawa i schemat spawarki Dedra DESI190BTNaprawa i schemat spawarki Dedra DESI190BT

0
  • #4 11 Maj 2018 01:01
    SiwyAdam
    Poziom 5  

W końcu udało mi się znaleźć trochę czasu i zabrać się za nią pod tą małą płytką znalazłem diodę smd niestety nie znalazłem jakiegoś katalogu więc zamieniłem ją na 1n4007 i o dziwo na chwile wystartowała spawarka zaczęło się kopcić z tranzystora który jest przy przekaźniku (prawdopodobnie dla tego że nie podłączyłem wentylatora) po podłączeniu przez żarówkę nie wywaliło bezpiecznika. Prąd na zaciskach prądowych jest bo za pomocą przewodu zwarłem zaciski i zmierzyłem miernikiem cęgowym że prąd skacze do 17A od 0 skacze pewnie dla tego że jest anty stak, Późno już ale jeszcze postaram się powalczyć z tym.
    PS Ten tranzystor mógł paść bo podłączona jest inaczej ta dioda szybka co była spalona

0