Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Mysz Modecom Volcano MC-GMX - Nieprawidłowe działanie lewego przycisku myszy.

25 Kwi 2018 23:30 531 9
  • Poziom 2  
    Witam,
    Na wstępie chciałem powiedzieć, że przepraszam jeżeli zabraknie tutaj jakiś informacji, ponieważ forum znalazłem dosłownie 3 godziny temu.

Wracając do problemu:
    Otóż od kilku dni zauważyłem, że lewy przycisk myszy dziwnie się zachowuje. Czasem działa normalnie i jedno kliknięcie w przycisk równa się np. zaznaczeniem folderu, natomiast coraz częściej dzieje się tak, że jedno naciśnięcie działa jak dwa i przykładowy folder otwiera się zamiast zaznaczyć. Sterowniki posiadam najnowsze, a samą myszkę kupiłem może z półtora roku temu.

Jak można sobie łatwo wyobrazić, problem jest strasznie denerwujący i nie pozwala normalnie pracować/grać. Byłbym bardzo wdzięczny gdybyście mi poradzili co mam zrobić w tej sytuacji. Czy to wina złego ustawienia, czy czas na zakup nowej myszki.
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    Czy są też problemy podczas "przeciągania" ikon z miejsca na miejsce lub problemy z zaznaczaniem? - chodzi o przerywanie przytrzymania lewego klawisza.
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    PoczciwyJaszczur napisał:
    jedno kliknięcie w przycisk równa się np. zaznaczeniem folderu, natomiast coraz częściej dzieje się tak, że jedno naciśnięcie działa jak dwa

Program 'firmware' myszki nieprawidłowo obsługuje tzw. debouncing (dzwonienie styków przy przełączaniu). Tego błędu nie da się skorygować ustawieniami w systemie. Markowi producenci myszek nie wypuszczają takich bubli. Ale coraz więcej jest zwłaszcza 'zestawów' bezprzewodowych klawiatura/myszka, które poza tą przypadłością dobrze działają.
    Można problem 'zagłaskać' dolutowując wewnątrz myszki kondensator 10-100 nF (typowo 22nF) równolegle do styków switcha. Jeśli podwójny klik działa to wartość C nie jest za duża. Warto taki kondensator dodać do wszystkich trzech przycisków, one też są wrażliwe na zjawisko dzwonienia, tylko rzadziej używane.
    Pzdr
  • Poziom 2  
    gnome3 napisał:
    Czy są też problemy podczas "przeciągania" ikon z miejsca na miejsce lub problemy z zaznaczaniem? - chodzi o przerywanie przytrzymania lewego klawisza.

Tak, czasem gdy chce coś zaznaczyć mysz"przerywa" i upuszcza przenoszony folder albo zaznacza coś innego niż chciałem.

PDT napisał:
    Markowi producenci myszek nie wypuszczają takich bubli. Ale coraz więcej jest zwłaszcza 'zestawów' bezprzewodowych klawiatura/myszka, które poza tą przypadłością dobrze działają.

Myszkę kupiłem osobno, nie jako część jakiegoś zestawu, więc dziwi mnie czemu taki problem występuje.
    PDT napisał:
    Można problem 'zagłaskać' dolutowując wewnątrz myszki kondensator 10-100 nF(...)
    Mam rozumieć, że innego sposobu na naprawienie tej przypadłości nie ma i w ostateczności pozostaje zakup nowej myszki?
  • Pomocny post
    Moderator - Komputery Serwis
    Modecom to raczej nie jest najwyższa półka jeśli chodzi o jakość produktów, więc jeśli mysz ma trochę kliknięć na liczniku to objawy wskazują na zużycie mikrostyku.

Znalazłem ciekawy artykuł - http://www.test-gear.pl/poradniki/mikroprzelaczniki-rodzajenaprawawymiana/

Ja zwykle nie bawię się w naprawę, tylko wymieniam styk, mam na długo spokój. Wymiana jest łatwa, jeśli ma się opanowane podstawy lutowania. Staram się kupować Omrony (chociaż nie zdawałem sobie, że ten model pstryczka występuje w tylu wariantach - patrz artykuł wyżej).
  • Poziom 2  
    enhanced napisał:
    Może wyrobiony switch poprostu? Długo ją używasz? Jak drugi przycisk działa to raczej napewno switch do wymiany.

Mam ją może z niecałe dwa lata, ale gram często w strzelanki. Drugi przycisk działa bez zarzutu więc możliwe że masz racje.

Dziękuje wszystkim za wyjaśnienie mi natury męczącego mnie problemu. Raczej nie będę nic wymieniał w samej myszce tylko kupię nową.
    Mam tylko jedno ostatnie pytanie: Jaką firmę, produkującą myszki dla graczy , byście polecali?
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    PoczciwyJaszczur napisał:
    Jaką firmę, produkującą myszki dla graczy , byście polecali?

Firm jest sporo, ważniejsze ile możesz wydać ale pytanie co kupić zadaj w odpowiednim dziale tj. Co kupić?
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Spróbuj wymienić. W tego typu myszach często wszystkie swiche są identyczne. Jeśli dają się rozebrać to przełóż w miejsce popsutego ten którego najmniej używasz tak jak w linku wyżej masz opisaną naprawę. Taka operacja wymaga tylko śrubokręta żeby toto rozebrać i poskładać. Spróbować możesz jeśli się uda masz na jakiś dłuższy czas spokój kosztem gorzej działającego przycisku dodatkowego.
  • Poziom 2  
    Wybaczcie że tak późno odpisuje, ale zapomniałem o tym temacie.
    Problem rozwiązałem chyba najprościej- kupując nową myszkę.
    Dla ciekawskich: Logitech G403 ;)