Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen c4 - Brak wspomagania citroen c4. Błagam pomocy!

26 Kwi 2018 08:45 1545 10
 • Poziom 4  
  Mój citroen c4 2006r 1.6hdi odbył mała kolizje, dostał delikatnie w lewy błotnik, koło zderzak. I od tamtego momentu nie działa mi wspomaganie. Zakładałem już 2 inne pompy wspomagania i nic. Ciśnienie przy wyjściu z pompy i powrocie jest. Bezpieczniki raczej są dobre. Pompa niby chodzi ale wspomagania nie ma. Postanowiłem podpiąć go pod kompa, ale pojawił się problem, ze wszystkim się łączył komp tylko nie z układem wspomagania.
  Proszę o pomoc!

  Z góry dziękuję!
 • Relpol przekaźniki
 • Moderator Samochody
  Krzywy magiel i w rzeczywistości wspomaganie jest ale kierownica ciężko chodzi.
  Taka moja sugestia. Dość częsta usterka po kolizjach.
 • Poziom 43  
  Podnieś auto na obu kołach i zobacz czy jest opór.
 • Poziom 4  
  @szymitsu21 Pod samochodem bedzie widac czy jest krzywa, czy trzeba będzie ją wyjmować?
 • Relpol przekaźniki
 • Moderator Samochody
  Jedynie wyjąć. Albo podnieś auto do góry (przednie koła) i zobacz jak się kreci kierownica, powinna palcem praktycznie.
 • Poziom 4  
  Kierownica chodzi lekko. A to nie ma jakiegoś związku z jakimś czujnikiem lub komputerem. Bo jak podpinałem kompa to wcale nie wczytuje się pompa wspomagania.
 • Poziom 29  
  Sprawdź także zasilanie pompy, bezpiecznik wymień i przekaźnik.
  Pompa niby chodzi to twoje zdanie - czyli skrecasz do oporu koła przytrzymujesz i słychać przelewanie płynu i skwierczenie ?
  Zmieniane były pompy x razy - oczywiscie plyn zalany odpowiedni.
  Dwa 1.6 hdi miały pompę hydrauliczna i mocniejsze 109 km elektryczno - hydrauliczna.
  Głupie pytanie ale oczywiście rozmawiamy o elektrycznej.
  Wnioskuje bezpieczniki raczej dobre.
 • Poziom 4  
  @kakibara Tak podczas skrętu słychać przelewanie. Pompa jest elektryczna, skoro chodzi to napięcie też dochodzi, bezpieczniki pod maską i w samochodzie są dobre. Mi ciągle nie daje spokoju, że kompem nie mogę się podpiąć pod wspomaganie i zobaczyć czy są jakieś błędy.
 • Poziom 10  
  Koledzy mam podobny problem. Po wymianie pompy nie mogę się połączyć komputerem z układem wspomagania. Pompę zmieniłem ponieważ błędy z urządzenia Delphi wskazywały na "brak zasilania, zwarcie w układzie wewnętrznym pompy wspomagania". Ktoś z was rozwiązał ten problem.
 • Poziom 29  
  Należy sprawdzić napięcia, masę, zobacz czy nie masz gdzieś innych błędów może gdzies w innym sterowniku CAN, Jeżeli na starej komp sie połączył z urzadzeniem diagnostycznym a na tej brak jest komunikacji więc coś jest na linii sterownik przewody elektryczne.
  Uszkodzony sterownik? Przekaznik?
 • Poziom 10  
  Citroen c4 - Brak wspomagania citroen c4. Błagam pomocy! Z moją starą pompą komputer łączy się bez problemu, pompa włącza się dopiero po uruchomieniu silnika, nowej włącza się po zapłonie. W starej wyświetla błąd "zwarcie w układzie wewnętrznym pompy" "brak plusa po zapłonie na sterowniku", lecz nie było błędu na desce i czerwonego stop. Pompa normalnie pracowała i reagowała na ruchy kierownicą, lecz po jakimś czasie wyrzucało błąd na wyświetlaczu i czerwone stop, nie było reguły czy po 1h czy po 2h, czasem od razu po uruchomieniu . Nową "regenerowaną" odesłałem, a starą zawiozłem do regeneracji, była skorodowana z zewnątrz, mają wadę fabryczną, są słabo zabezpieczone przed wilgocią i słabo uszczelnione, w mojej jak zadzwoniłem to mówili ze do środka dostała się woda i pośniedziała jest. W poniedziałek odbieram swoją i zobaczymy co i jak. Zakład, który wymienia takie pompy i grupy vw tam też są koyo, hpi, mówi, że przy wymianie na pompę nie "swoją" z innego auta, trzeba sczytać program, który jest na starej i wrzucić na nową. Jest jeszcze punkt masowy od zasilania pompy, jeden z grubych kabli , prawdopodobnie pod lampą lewą, ja mam C8, jeszcze jeden widziałem na podłużnicy za pompą po stronie silnika. Na zasilaniu jest 12.56 kostka 2- pinowa, na drugiej po stacyjce jak na obrazku.[/table] Citroen c4 - Brak wspomagania citroen c4. Błagam pomocy!