Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Połączenie dwóch routerów, które mają dostęp do internetu

KrzyCho.corp 26 Kwi 2018 09:48 285 3
  • #1 26 Kwi 2018 09:48
    KrzyCho.corp
    Poziom 9  

Witam.
    Czy można połączyć dwa routery mające inne dostępy do internetu w jedną sieć, tak aby urządzenia miały dostęp i do jednego i do drugiego źródła?
    Jeden router to TP Link TD-W8970. Do niego mam dołączoną neostradę (mała prędkość) i modem USB LTE. Skonfigurowany jest tak, że jeśli wyłączę neostradę, to korzystam z LTE. Wszystko byłoby w porządku, gdyby nie dekoder SAT, który wymaga dostępu do internetu z neostrady (gdy jest dostęp po LTE, nie działają niektóre funkcje, jak informacja o programach, streszczenia tych programów, lista itp.)
    Ponieważ mam poprzedni router TP Link TD-W8968 chciałbym połączyć je razem tak, żeby był dostęp dla urządzeń podpiętych do drugiego routera przez neostradę, a urządzeń z pierwszego routera do internetu z LTE. Chciałbym też, aby oba routery były połączone w jedną sieć, aby można było np korzystać z drukarki czy udostępniania plików innym komputerom lub dla TV.
    Schemat połączenia, jakie chcę uzyskać jest na załączonym rysunku Połączenie dwóch routerów, które mają dostęp do internetu

0 3
  • #3 26 Kwi 2018 18:24
    makosuu
    Specjalista Sieci, Internet

A czemu dekoder nie działa na LTE?

0
  • #4 28 Kwi 2018 20:55
    KrzyCho.corp
    Poziom 9  

Dziękuję za pomoc. Okazało się to bardzo proste - myślałem, że będę musiał na jednym routerze wyłączyć DHCP, ale okazało się, że wystarczyło to, co poradził mi @dedito . - Wszystko działa jak należy. Komputery dołączone do drugiego routera chodzą po neostradzie, chyba że wpiszę stały adres IP i bramę z pierwszego routera. Jeśli chodzi o WiFi, to nadałem te same SSID i hasło oraz ustawiłem ręcznie kanały nadawania na 1 i 13, ale jak jest auto, to też działa :)
    W załączniku umieściłem ten sam schemat, ale z wpisanymi zakresami IP - może kiedyś się komuś takiemu jak ja przyda :)
    Połączenie dwóch routerów, które mają dostęp do internetu

@makosuu Nie wiem dlaczego dekoder nie współpracuje z LTE - prawdopodobnie brakuje jakiejś ścieżki na serwerach brzegowych u operatora :( do danych o programach lub może do IPTV?

0