Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Minolta bizhub c220 - nie można skonfigurować skanu SMB po formacie dysku

26 Kwi 2018 09:59 1881 7
  • Poziom 13  
    Mam problem ( i to nie na pierwszym już komputerze ) w którym był formatowany dysk twardy i od nowa stawiany Windows 10 lub 7 ze skonfigurowaniem skanowania do folderu SMB.
    Wcześniej (przed formatem lub założeniem nowego dysku i postawieniem od nowa Windowsa) robiłem to w identyczny sposób i działało bez pudła.
    Próbowałem kilka razy, nawet według filmików z YT :-) ale nie chce działać skan SMB.
    Tak jakby w tym postawionym na nowo windowsie nie włączona była jakaś funkcja czy coś...
    Czy też spotkaliście się z podobnymi problemami, będę wdzięczny za wszelkie sugestie.
    z góry dziękuję.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 23  
    Przy definiowaniu miejsca docelowego trzeba podać nazwę lub IP komputera docelowego, nazwę udostępnionego folderu i login i hasło do niego. Masz pewnie włączoną zaporę, albo inaczej ustawione opcje w udostępnianiu sieci. Rozumiem, że to jest komputer nie podłączony do domeny? Udostępnij jakiś folder, np. "SKANY" i zobacz z innego kompa czy dasz radę się do niego dostać. Jak nie, to ksero też się nie dostanie.
  • Poziom 10  
    Nowa aktualizacja Windowsa wyłącza protokół SMB1. Tyle w temacie. np. w C224 jest firmware który zalatwia sprawę. w c220 nie ma i nie bedzie. musisz pogrzebac w ustawieniach windowsa (raczej rejestry).
  • Poziom 22  
    bryzy22 napisał:
    Nowa aktualizacja Windowsa wyłącza protokół SMB1. Tyle w temacie. np. w C224 jest firmware który zalatwia sprawę. w c220 nie ma i nie bedzie. musisz pogrzebac w ustawieniach windowsa (raczej rejestry).

Oj kolego ale chyba nie masz racji. Mam kilkadziesiąt urządzeń typu c220, c280, c360 a nawet starsze i nigdzie nie miałem problemu z ustawienia SMB. Ostatnio klienci też nie skarżył się na to ze skanowanie nie działa jakoś namiętnie.
    Wersję klienta SMB można ustawić w maszynie nawet na starym firmware.

Do autora tematu. Spróbuj wyłączyć na Windowsie zaporę, antywirus. Ustaw nie nazwę hosta ale adres IP, załóż swojego użytkownika z hasłem . Musi działać.
  • Specjalista - kserokopiarki
    Obawiam się że coś jednak jest na rzeczy ... Coś Microsoft musiał namieszać w systemie bo na niektórych komputerach z dnia na dzień przestało działać skanowanie pomimo że nic nie było zmieniane. Podobne problemy dotyczą tez komputerów nowych i tych stawianych na czysto. Muszę się zagłębić w ten temat bo informatycy coraz częściej meldują że nie potrafią sobie z tym poradzić i mam zaktualizować firmware żeby był kompatybilny w Windą. W najnowszych maszynach firmware jest dostępny . Gorzej z tymi starszymi :(

C.
  • Poziom 23  
    A może to celowe działania i tzw starzenie produktu? Wiemy, że te maszyny są bardzo dobre ale jednak 10 lat juz maja. Inne firmy wspierają np 8 lat ( Ricoh) a tu i starsze maszyny KM chodzą i jaka jakość wydruku !!!!
    Sprzedaż tych modeli jako używanych mocno zawęża rynek sprzedaży nowych modeli KM. Słowa Klienta: po co mam płacić 10 000 za C258 jak mogę za 3000 kupić "prawie nową" C220 z tzw wystawy.
    Taka luźna teoria....
  • Poziom 22  
    Panowie po aktualizacji często nie działa skanowanie do SMB. Zauważcie że jak ktoś nie zrobi użytkownika z hasłem tylko wyłączy w ustawieniach sieci konieczność używania hasła przy udostępniany to skanowanie przestaje chodzić. Często bywa też że antywirusy też blokują skanowanie po aktualizacji.
    Jeden z użytkowników napisał że w najnowszych aktualizacjach nie ma już SMB V1.
    Nie wiem czy tak jest ale dla KM to nie problem bo ona ma SMB V2 (trzeba to tylko ustawić). Już w KMBH c250 tak było.