Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
IGE-XAOIGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nissan Primera P12 2.0 - Błąd przepustnicy

26 Kwi 2018 13:52 741 7
  • Poziom 9  
    Witam, mam nadzieję że mi ktoś pomoże. Kupiłem Nissana Primere p12 2.0 z uszkodzonym silnikiem. Samochód chodził w trybie awaryjnym, max 3000obrotów i pod górke 40km/h. Było kilka błedów z przepustnicą. Przeczyściłem ją, sprawdziłem podpinając pod komputer wskazania TPS i silniczek pod prostownikiem kreci. Czyli niby wszystko ok. Sprawdzałem wiązki do komputera, pedału, wykręciłem i przeciściłem preparatem do styków płytke z bezpiecznikami. Po tych zabiegach wyrzuca bład p1121 i nie ma mocy, 100 i wiecej nie idzie. Zamówiłem drugą przepustnice, gdzie mogę jeszcze szukać przyczyny?
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Poziom 9  
    Po wymianie przepustnicy wszystko ok, otwiera się normalnie a nie do 12% jak stara ale jest jeszcze jeden problem. Czasami w ogóle nie reaguje na gaz. Zauważyłem ze wtedy nie zamyka się przekaźnik, ten niebieski z lewej strony od skrzynki bezpieczników. Wie ktoś co nim steruje?albo jakiś schemat elektryczny? Rzadko się to dzieje i po zgaszeniu i odczekaniu chwile jest już ok
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Poziom 39  
    Przekaźnik pod maską od strony pasażera?
  • Poziom 9  
    Nie, w kabinie, nad nogami.
  • Poziom 9  
    Nikt nic nie wie na ten temat??
  • Poziom 9  
    Miesiąc jeździł a teraz na początku nie chciał odpalić(jakby za niskie obroty łapał) a na następny dzień jak wepchałem do garażu w ogóle nie kręci. Jak chce odpalić gaśnie radio. Poratuje ktoś? Aku dobre i ładowane. Brak błędów, jak podłącze pod komp pokazuje tps,temperatury itp. Możliwe że ecu padło?
  • Poziom 9  
    Nie kręcił bo stacyjka padła. Teraz się okazał że brak kompresji 3-4 bar na trzech cylindrach, tylko pierwszy trzyma 9
  • Poziom 9  
    Dzięki wszystkim za pomoc. Okazało się że wszystkie zawory wydechowe wypalone. Sprzedaję części. Pozdrawiam