Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Packard Bell EG70 - nie włącza się lecz dioda się świeci po wciśnięciu Power

norris99 26 Apr 2018 14:55 1623 8
    norris99
    Level 9  
    Wtam, posiadam laptopa który normalnie pracował i któregoś dnia po prostu się wyłączył i już nie dało się go włączyć. Moje pytanie polega na tym co mogło ulec awarii, chcę zaznaczyć że jak go rozebrałem w celu wyczyszczenia to wentylator i kratka w z lewej strony laptopa była totalnie zapchana i wydaje mi się że to mogła być przyczyna. Teraz jest już czysty ale martwy. Poniżej zamieszczę parę fotek i krótki filmik jakie są teraz objawy. Z góry dziękuję za pomoc 

Packard Bell EG70 - nie włącza się lecz dioda się świeci po wciśnięciu PowerPackard Bell EG70 - nie włącza się lecz dioda się świeci po wciśnięciu PowerPackard Bell EG70 - nie włącza się lecz dioda się świeci po wciśnięciu PowerPackard Bell EG70 - nie włącza się lecz dioda się świeci po wciśnięciu Power

Dodano po 8 [minuty]:

Przed chwilą zauważyłem że się nagrzał z lewej strony ale nie mocno. Po naciśnięciu powera tak po 15 minutach był lekko ciepły.

Moderated By Mirek Z.:

Temat zbędnie usunięty przez autora z WŁAŚCIWEGO DZIAŁU przywracam.

[28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    Pedros050
    Level 43  
    Witam. Jak go rozbierałeś to czyściłeś całe chłodzenie wentylator i zmiana pasty pod procesorem? Wszystko zostało dokładne poskręcane, wszystkie taśmy zapięte a zwłaszcza od matrycy?
    norris99
    Level 9  
    Tak pasta zmieniona wszystko wyczyszczone złożone tak jak to ma być nie pierwszy raz już to robię ale nie wiem co to ma do rzeczy skoro on już przed moim czyszczeniem był martwy. Ja zrobiłem to był tak zawalony wentylator że nie wiem jak można doprowadzić to takiego stanu układ chłodzenia.
    Pedros050
    Level 43  
    Układ Grafiki AMD Radeon HD jest na pewno przegrzany nadaje się albo do Reballingu lub do wymiany.
    norris99
    Level 9  
    Jesteś pewny że to grafika?
    I jak grafika padnie to laptop chyba powinien się włączyć albo się mylę. A może to most płn.
    Pedros050
    Level 43  
    Włączać to się będzie ale obrazu nie daje rozbierz to sprawdzisz jakie ma napięcia na wyjściu na matryce?
    norris99
    Level 9  
    No tak. A tego co ja mam to też się nie włącza tylko zapalają się diody ale po za tym jest cisza totalna. Wentylator stoi (działa bo sprawdzałem jak był rozebrany) dysk twardy też nie startuje.
    Pedros050
    Level 43  
    To trzeba żaczość od pomiarów zasilania czy jest napięcie cewkach przy procesorze i wszystkie napięcia prawidłowe.
    norris99
    Level 9  
    Chcę odnowić temat i zapytać kolegów czy posiada może ktoś schemat płyty głównej do tego laptopa i podpowiedział mi gdzie szukać usterki w tym laptopie bo szkoda że leży i się kurzy a czuję że to nie jest chyba jakaś poważna usterka. Z góry dziękuję