Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Programowanie pilota Proxima Mini do bramy z radiem Faac Fix 2

26 Kwi 2018 17:23 1779 5
  • Poziom 3  
    Dzień dobry forumowicze,
    na wstępie chciałbym zaznaczyć, że przeczytałem wszystkie tematy na forum na ten temat i nie znalazłem rozwiązania mojego problemu.

Sprawa dotyczy pilota Proxima Mini (z dwoma przyciskami) i radia Faac Fix 2.
    Chcę dodać do sterownika nowy pilot-wspomniany powyżej. Robię tak jak w instrukcji: zdejmuję zworkę, wciskam przycisk i trzymając go zakładam zworkę, puszczam przycisk. Dioda się zapala, brama rusza. Naciskam przycisk pilota, brama się zatrzymuje, dioda gaśnie. Naciskam drugi raz dioda miga 1/4 sekundy, co oznacza niepowodzenie (tak pisze w instrukcji).
    Mam zatem pytanie: czy to wina pilota, radia czy moja i czy ktoś zetknął się z podobnym problemem?

PS Pamięć radia na 99% nie jest zapełniona (obsługuje mniej niż 35 pilotów)
    Pilot ma około 3 lat, natomiast sterownik do bramy i radio około 10.
  • Moderator Zabezpieczenia Stacjonarne
    Odbiornik fix obsługuje do 25 pilotów nie 35...
  • Poziom 3  
    Marek J. napisał:
    Odbiornik fix obsługuje do 25 pilotów nie 35...

Mój błąd, źle napisałem. Ale nadal nie zmienia to faktu, że nie udaje mi się pilota zaprogramować.
  • Poziom 3  
    kotbury napisał:
    A da się dopisać oryginalne Fixy? Jeśli tak, to może pilot od Proximy nie jest systemu Fix....

No właśnie nie bardzo mam jak sprawdzić bo nie mam zapasowych pilotów oryginalnych, ale chyba w takim razie będę musiał zakupić
  • Poziom 3  
    Zamykam, okazało się że ten pilot firmy Proxima po prostu nie jest do tego systemu. Zakupiłem nowe piloty na trzy klawisze i wszystko działa.