Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Modem/router dla radia android 8.0

ardawiczius 26 Kwi 2018 18:00 699 4
  • #1 26 Kwi 2018 18:00
    ardawiczius
    Poziom 6  

Posiadam radio z systemem Android 8.0 które teoretycznie powinno współpracować z modemem USB 4G LTE. Zastanawiam się co było by lepsze do wysyłania internetu. Czy wspomniany modem USB czy może router WiFi/MiFi? Głównie chodzi o kwestie zasilania oraz włączania. Modem USB włączał by się po włączeniu radia. ( Problem polega na tym że nie mam 100% pewności że radio obsłuży modem i były by niepotrzebne koszty z związane z zakupem modemu). Jeśli chodzi o router mógłby on być zasilany z USB tak samo jak modem. Komunikował by się z radiem przez WiFi. Problem w tym że po jego rozładowaniu gdy auto będzie stało musiał bym go fizycznie włączać przyciskiem. Czyli codziennie. Chyba że są modele które przechodzą w stan uśpienia gdy nie dostają ładowania albo że pobór prądu byłby znikomy i mógłby być podłączony stale do ładowania. Może ktoś pomoże co lepiej wybrać i poda konkretne modele modemu lub routera.

0 4
  • #2 26 Kwi 2018 18:21
    makosuu
    Specjalista Sieci, Internet

ardawiczius napisał:
    Chyba że są modele które przechodzą w stan uśpienia gdy nie dostają ładowania albo że pobór prądu byłby znikomy i mógłby być podłączony stale do ładowania. Może ktoś pomoże co lepiej wybrać i poda konkretne modele modemu lub routera.

Każdy router mobilny ma oszczędzanie energii, tzn. WiFi wyłącza się choćby i aby je aktywować ponownie trzeba wcisnąć przycisk zasilania.

ardawiczius napisał:
    Posiadam radio z systemem Android 8.0 które teoretycznie powinno współpracować z modemem USB 4G LTE. Zastanawiam się co było by lepsze do wysyłania internetu. Czy wspomniany modem USB czy może router WiFi/MiFi?

Mogą być problemy z zasileniem modemu.

ardawiczius napisał:
    Zastanawiam się co było by lepsze do wysyłania internetu. Czy wspomniany modem USB czy może router WiFi/MiFi?

Router MiFi, ale np. chyba najlepszy by był E8278.

Ale wszystkie zasilane tylko z USB muszą mieć solidne zasilanie, bo mogą się rozłączać.

0
  • #3 26 Kwi 2018 18:44
    ardawiczius
    Poziom 6  

Router byłby okej ale wzbudzać go za każdym razem przyciskiem odpada. Najlepiej gdyby się wzbudzał po dostaniu ładowania albo gdyby wyszukiwało go radio. Dlaczego modem miał by niewystarczające zasilanie przez USB radia?

0
  • #4 26 Kwi 2018 18:51
    makosuu
    Specjalista Sieci, Internet

ardawiczius napisał:
    Dlaczego modem miał by niewystarczające zasilanie przez USB radia?

Bo modem w szczycie może pobierać nawet 0,8A.

Sprawdziłeś Huawei E8278? Wydaje mi się najlepszą opcją, bo to router zasilany z USB, automatycznie startuje po podpięciu.

0
  • #5 01 Sty 2019 23:43
    milmanek
    Poziom 8  

Mam modem Huawei E173. Ktoś na tym forum pisał, że powinien dać radę, ale w moim przypadku niestety PRAWIE nic się nie dzieje. Android 8.0, podpinam pod USB 2.0, pojawia mi się pusta ikona zasięgu, informacja brak usługi. Natomiast w sklepie Google Play polecane są mi aplikacje Play P4. What the hell? Ktoś wie jak to ugryźć?

1