Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Samsung clx-3175 - Brudzi kartki

26 Kwi 2018 19:05 1248 6
  • Poziom 11  
    Witam was wszystkich :)
    Proszę was o pomoc, dostałem taką drukarkę na serwis i już nie wiem co dalej bo już chyba wszystko zrobiłem oprócz wymiany bębna i pasa bo to się wiąże z wyrzuceniem drukarki :) a kartki dalej brudne, w załączniku załączyłem wydruk i na czarno i na kolorowo.
    Drukarka przyszła do mnie na zacinanie papieru i że brudzi, z zacinaniem papieru sobie poradziłem lecz z brudzeniem niestety nie, wyjmowałem już bęben, rozkręcałem go, przeczyściłem z niepotrzebnego proszka który był w środku, rozkręcałem pas transferowy i tez dokładnie wyczyściłem i też było tam sporo syfu i proszku, a dalej brudzi i zostawia taką poświatę.. klient zdradził mi że to się zaczęło dziać po wymianie tonera czarnego na zamiennik, lecz gdy dostarczył toner oryginalny dalej jest tak samo, pozostałe tonery są oryginalne

To jest xero z kopii mono:
    Samsung clx-3175 - Brudzi kartkiIMG_01..jpg Download (1.44 MB)

A to xero z kopii kolorowego:
    Samsung clx-3175 - Brudzi kartkiIMG_01..jpg Download (1.38 MB)

Co wg was może być?
    ktoś spotkał się już z takim czymś i coś pomogło?

Pozdrawiam.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 27  
    Pomaga wymiana pasa. Na tym właśnie polega urok stosowania tanich zamienników.
  • Poziom 11  
    Ale czy to jest pewne? tak miałeś i po wymianie pasa brudy i poświaty minęły?
    i pewnie po wymianie pasa lepiej tego zamiennika czarnego nie wsadzać?

• Poziom 34  
    Ja bym zaczął od wymiany tonera. Potem pas.
  • Poziom 10  
    W opisie tematu king1q2w wspomniał, że na dostarczonym nowym oryginalnym tonerze działo się to samo. Będzie to albo bęben, albo pas. Bardzo możliwe, że jedno i drugie do wymiany.
  • Poziom 16  
    taki efekt daje listwa czyszcząca pas transmisyjny, silikonowa listwa się odkształciła i nie czyści już dokładnie folię. Rozkręć, pas i wyjmij listwę, jak i tak masz wymienić, to się upewnij. listwa powinna być prosta, a u Ciebie pewnie będzie wygięta. będziesz miał dowód że to moduł pasa.
  • Poziom 11  
    Temat już nie aktualny :) drukarka naprawiona została własnie poprzez wymianę listwy czyszczącej w pasie transferowej :) przykleiłem tą gumę na odwrót :) i też działa, nic nie brudzi i nie ma takiej poświaty.

Temat do zamknięcia.