Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

C360 URSUS . Gdy wcisne sprzegło opuszcza mi ramiona w dół podnosnika.

witu1234 26 Apr 2018 19:31 2490 2
 • #1
  witu1234
  Level 1  
  Gdy wcisne sprzegło opuszcza mi ramiona w dół podnosnika. Od pewnogo czasu mi sie tak dzieje że jak w ursusie c360 wcisne sprzegła a mam podniesiony podnosnik i chce zmienc bieg i wciskałm sprzegło opada na dół.
 • #2
  bestler
  Admin of DIY, Automation
  A co się dzieje jak zgasisz silnik z podniesionymi cięgnami? Również opadną? Jeśli tak, to do naprawy/ regeneracji masz siłownik podnoszenia, który po prostu "cieknie" a ściślej mówiąc "leje się z niego".

  C360 ma 2 sprzęgła tzn dwie tarcze, jedną do skrzyni biegów czyli do jazdy a drugą do pompy oleju i wałek wom. Naciskając pedał sprzęgła wyraźnie czuć w pierwszej kolejności zadziałanie sprzęgła jezdnego a dopiero dalej sprzęgło pompy olejowej. Część ludzi szczególnie dużych i silnych wciska sprzęgło do końca nie zwracając uwagi na różne jego pozycje. Spróbuj zbadać temat, wyczuć różne pozycje i zobacz jak ciągnik się zachowuje, czy się zatrzymuje i czy zatrzymuje się wałek, Następnie odnieś to do opadającego siłownika.
  Jeśli wałek zatrzymuje Ci się już po wciśnięciu sprzęgła to jest taka możliwość, że masz przełączoną dźwignię od wałka w pozycję "przez skrzynię biegów" i to chyba skrajna górna pozycja drążka. Tego ustawienia nie używaj na co dzień a jedynie jeśli sytuacja tego wymaga, np. jeśli potrzebujesz inne prędkości wałka, lewe obroty itp.

  Z tym sprzęgłem to wiem, że było dużo opcji regulacji i być może źle wyregulowane tarcze nie działają wcale w takiej kolejności jak napisałem tylko np. jednocześnie.
  W każdym razie opadające cięgna prawie zawsze oznaczają uszkodzony siłownik. Rozbierania baaaardzo dużo.
 • #3
  seweryn7701
  Farm machines specialist
  Masz nieszczelny siłownik podnośnika. Nawet po wciśnięciu drugiego stopnia i zatrzymaniu pompy podnośnik nie powinien opadać a przynajmniej niezbyt szybko. Plecak do zdjęcia, usunięcie wycieków w podnośniku.