Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault megane I 1.4 16V - błąd czujnika TPS

don vito19 26 Apr 2018 21:08 540 3
SterControl
 • #1
  don vito19
  Level 12  
  Witam
  Opiszę problem .
  Mam irytujący problem że kiedy auto jest zimne przez pierwsze 2 km po odpaleniu po nocy na 1 i 2 biegu w zakresie 1000-2500rpm przy deliktanym dodawaniu gazu jest nie stabilne żabkuje kiedy dodam wiecej gazu wyrwie do przodu , po rozgrzaniu jest prawie ok . Uszczelki na dolocie zmienione , przepustnica czysta , silniczek biegu jałowego wszystko wydaje się sprawne.
  Drugim objawem jest to że najbardziej na 2 biegu czuć momenty że nie równo miernie sie wkręca ale to tez zależy kiedy czasem jest ok .
  Ogólnie auto ma moc , poprawne spalanie spokojnie osiąga wysokie prędkości
  Zaczołem od czujnika TPS , pomiary rezystacjii wydawały się prawidłowe , podjechałem pod komputer i bingo jest błąd TPS , nie można skasować , kupiłem TPS jaki sam jak był tej samej firmy . Odpaliłem niby jest lepiej , podjechałem na kompa i nie można skasować błędu :( wiązka do sterownika sprawdzona , na wtyczkę też podaje 5V . Kiedy odepniemy czujnik to pojawia sie drugi błąd ale jego już można skasować i nie wraca . może by trzeba pod CLIP podłączyć ?? Może być tak że uwalony sterownik ?? Jest to Siemens Sirius 32N
 • SterControl
 • SterControl
 • #4
  don vito19
  Level 12  
  Nie wiem , na tym testerze nie było podgądane .
  Ogólnie od 2 dni auto pracuje wyraźnie lepiej po zmianie TPS można nawet stwierdzić że sie naprawiło więc już nic nie podłanczałem testerów
  Ale dziwne że na mierniku , oporności obu czujników są takie same , w tych samych zakresach ruchu przepustnicy . Czy jest mozliwe że dopiero po podaniu napięcia pracy 5V może ten stary czujnik już ni domagać z powodu wytartej ścieżki ??