Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung C460FW - czarny toner wyczerpany po 2 miesiącach od zakupu.

26 Kwi 2018 21:52 747 12
  • Poziom 36  
    Witam.

Zakupiłem (używaną, przywiezioną z Niemiec) drukarkę Samsung C460FW. Stan czarnego tonera na tamtą chwilę: 60%

Dziś zostało tyle:

55% tonera zużyte w 60 dni? "O co kaman"? Co ona robi z tym tonerem?

Poprzednio miałem HP Laserjet 5 i tam, jak się uzupełniło toner przez 5 lat był spokój. A tu po dwóch miesiącach trzeba toner wymieniać?

Co prawda na allegro są dostępne po 45 zł z wysyłką, ale no bez przesady. Za 3 miesiące będę musiał kupować następny? Toż to będzie droższe w eksploatacji niż atramentówka...

Ile ja wydrukowałem? Może z 60 stron max? Wychodzi na to, że stronę dziennie. Wychodziłoby, że na pełnym tonerze wydrukuje się 100 stron. Jednak kartka to 1% tonera?

A może jednak drukarka jest uszkodzona? Zapisuje do chip-a zwielokrotnione zużycie? Może ten toner jest pełny mimo statusu niby 5%?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 16  
    Czy to są tonery startowe? Są to tonery rozruchowe i mają mniejszą wydajność niż tonery potem kupowane.
    Czy kolorowe tonery były pełne?
  • Poziom 36  
    jerry74 napisał:
    Czy to są tonery startowe? Są to tonery rozruchowe i mają mniejszą wydajność niż tonery potem kupowane.

Możliwe, że startowe (jeśli Samsung prowadzi taką politykę).

jerry74 napisał:
    Czy kolorowe tonery były pełne?

Miały ok 60% zawartości. W kolorze mało co drukuję, więc ich stany chyba dużo się nie zmieniły.
  • Poziom 16  
    To nie sa startowe. Startowe nie mają chipów.
  • Poziom 36  
    Kupiłem nowy czarny z allegro. Zobaczymy co się będzie działo.
    Przydałby się jakiś licznik wydrukowanych stron...
  • Poziom 10  
    A sprawdzałeś, czy w środku nie było jeszcze proszku? Miałbyś odpowiedź, czy to kwestia zliczania, czy faktycznie brak tonera.
  • Poziom 36  
    Na razie nie chcę rozwalać tego czarnego tonera. Może kiedyś fundnę sobie wymianę bios-u, by zliczanie w ogóle olać (by zawsze pokazywała 100% tonera) wtedy będzie toner jak znalazł. A póki co zobaczę jak drukarka będzie się zachowywać na tonerze z allegro.
  • Poziom 21  
    Na moje to już były zamienniki.
    Oryginał wygląda inaczej:
  • Poziom 36  
    Dobra, wymieniłem dziś toner. Wydrukowałem 14 stron.
    Po wydrukowaniu 14 stron sterownik pokazuje 98% zawartości czarnego tonera (niestety, zapomniałem spojrzeć przed wydrukowaniem tych 14 stron).

Wydrukowałem również raporty. Zobaczymy na ile stron wystarczy nowo zakupiony toner...

Wygląda na to, że na ten moment na drukarce wydrukowano:
    - 2737 stron czarno białych
    - 3447 stron kolorowych

Samsung C460FW - czarny toner wyczerpany po 2 miesiącach od zakupu. Samsung C460FW - czarny toner wyczerpany po 2 miesiącach od zakupu.
  • Poziom 16  
    Tonery oryginalne CLT-K406S są przewidziane do wydruku 1500 stron (przy 5%pokryciu itd.) Załóżmy, że tak jak w innych drukarkach był na początku toner startowy, więc z tego wynika, że toner w drukarce wydrukował tyle ile powinien.
  • Poziom 36  
    Dziś kolejna wymiana tonera mono.

7.05.2018 - licznik wydrukowanych stron mono:: 2737
    30.11.2018 - licznik wydrukowanych stron mono:: 3422

Wychodzi na to, że na jednej sztuce tonera czarnego wydrukowało się 685 stron A4. Kiepsko.

• Poziom 23  
    żeby wykryc spisek to jeszcze trzeba miec : waga tonera przez włożeniem , waga tonera po wskazaniu że sie skończył.
    Gdyby mieć takie dane na oryginale ( waga oraz ile zrobił ) to wtedy już mamy materiał lepszy niż afera KNF.
    Tylko komu będzie sie chciało w to bawić..... Jeszcze przyjadą o 6.00 rano na kawę...