Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

1.6 hdi szarpie w trakcie jazdy

27 Kwi 2018 02:59 2838 4
  • Poziom 2  
    Witam! Peugeot 307 2004r 1.6hdi 110KM. W trakcie jazdy(nie ma chyba reguły kiedy-zazwyczaj na drodze szybkiego ruchu) przerywa. Zazwyczaj przy przyspieszaniu a potem to juz nawet jak odejmuje noge z gazu. Tak jak by na ułamek sekundy nie dostał paliwa albo wręcz zgasł bo obrotomierz w momencie spada w dol i zaraz wraca do normalnych obrotów. Nie świecą żadne kontrolki od błędu ale komp pokazuje błąd p0335 nieprawidłowy sygnał z czujnika obrotów wału korbowego i p1351 błąd obwodu sterowania przekaźnika na dogrzewania nie podłączony. Tylko raz się zdarzylo ze podczas ruszania przerwał, zgasł i odpalił za 3 razem. Kręcił ale tak jak by nie dostał paliwa.
    Dwa pytania
    Czy to przerywanie faktycznie może być właśnie od czujnika położenia wału? A może walka rozrządu?
    I czy możliwe ze coś takiego może się dziać od mapy silnika?(została jakiś czas temu zmodyfikowana, nieco podniesiona moc. Na początku odcinalo czasem turbo ale została poprawiona i było ok a to przerywanie wydaje mi się ze pojawiło się nieco później. Na początku sporadycznie a teraz jak raz szarpnie to potem już co chwile.
  • Relpol przekaźniki
  • Pomocny post
    Admin grupy komputery
    87mafia napisał:
    Czy to przerywanie faktycznie może być właśnie od czujnika położenia wału?
    Tak. To częsta usterka. Czujnik może być uszkodzony lub źle zamontowany.
    Na początek wykręć go, wyczyść czujnik i jego wtyczkę (gniazdo) - testuj.
  • Relpol przekaźniki
  • Pomocny post
    Poziom 30  
    Moze byc uszkodzona wiazka, czesty przypadek w belkocie.
    Wyczysc tez styki przy kostce ecu.
  • Poziom 2  
    Nie miałem czasu się za to zabrać ale w końcu dzis wymieniłem czujnik. Wiązka była ok. Póki co jeździ bez szarpania. Zobaczymy jak jutro w dłuższej trasie bo zazwyczaj właśnie wtedy zaczynały się problemy.
  • Poziom 2  
    W trasie narazie jest ok wiec mam nadzieje ze po problemie. Dzieki za sugestie