Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung kino domowe nie działa - Podłączyłem kino domowe Samsung ht-c 5900 do te

27 Kwi 2018 03:24 1653 8
  • Poziom 3  
    Witam, kupiłem dzisiaj kino domowe firmy Samsung ht-c5900 (3D,Blu-ray)podłączyłem kablem hdmi do telewizora również Samsung smart tv i nie ma dźwięku. Zależy mi na dzwieku z przeglądarki internetowej w telewizorze oraz netflixa, YouTube i czasami laptopa podpinam. Poniżej dodam zdjęcia jak podpiąłem(do tv jest wpięte w gniazdo” hdmi in4 ARC” a do kina domowego „hdmi out”) czytałem pare forum i niemam pojęcia czemu nie chodzi czy muszę coś w ustawieniach poprzestawiać telewizora czy jak. Prosze o pomoc może muszę podpiąć jakimś innym kablem niż hdmi z góry dziękuje.
  • Poziom 39  
    Powinieneś jeszcze połączyć kablem optycznym wyjście IR OUT telewizora z wejściem OPTICAL kina.
  • Pomocny post
    Poziom 42  
    any56 napisał:
    Powinieneś jeszcze połączyć kablem optycznym wyjście IR OUT telewizora z wejściem OPTICAL kina.

Kolega poważnie to pisze?
    IR OUT to przecież ekspander sterowania pilotem.
    Co to ma do rzeczy z połączeniem audio?

Autor tematu przede wszystkim musi przejrzeć instrukcje tych urządzeń.
    Rzeczone kino nie wspiera funkcji ARC.
    A z wpisu zrozumiałem, że autor do tego dąży.
    Nic więcej nie można powiedzieć, bo model TV nie został podany (lub zdjęcie wszystkich gniazd połączeniowych).
  • Poziom 3  
    Model telewizora to UE55HU6900U i prosze o wsparcie bo niewiem co zrobić czy wogole nie będzie działał głos z przeglądarki YouTube itp ?
  • Pomocny post
    Poziom 42  
    Radek177g napisał:
    co zrobić czy wogole nie będzie działał głos z przeglądarki YouTube itp ?

Powinien działać, ale nie zwrotnie (ARC) poprzez kabel HDMI, jak to kolega próbował zrobić.
    Jak już wspomniałem powyżej, kino nie ma wbudowanej tej funkcji.

Kolega:

- zaopatrzy się w standardowy przewód optyczny TosLink
    - połączy TV z KD tym przewodem (zdjąć końcówki ochronne z tego przewodu, o ile są zainstalowane)
    - w telewizorze i kinie wyłączy Anynet+ o ile jest włączone - to jest ważne!
    - w ustawieniach TV -> Głośniki - ustawić głośniki zewnętrzne (lub wzmacniacz)
    - w ustawieniach TV dla wyjścia cyfrowego audio S/PDIF kolega ustawi Dolby (lub Auto)
    - w kinie włączyć odpowiednie wejście (D. In lub Opt. In).

Napisałem to ogólnie, ale ta notka + instrukcje tych urządzeń powinny pomóc rozwiązać ten problem.

Powodzenia :)
  • Poziom 3  
    Śmiga elegancko dziekuje bardzo i pozdrawiam !! 👌👊

Dodano po 14 [minuty]:

Jeszcze jedno pytanie czy da się połączyć tym kablem optycznym tak żebym mógł swoim pilotem podglaszac i przyciszac czy tylko na kinie domowym?
  • Poziom 42  
    Jest możliwa regulacja poziomu dźwięku pilotem telewizora w kinie domowym.

Zakładam, że kabel HDMI jest wciąż podłączony do obu tych urządzeń.
    Aby osiągnąć ten efekt, kolega musi uaktywnić AnyNet+ w obydwu urządzeniach.
    Co prawda, pisałem uprzednio aby wyłączyć, bo obawiałem się chaosu.
    Ale po włączeniu AnyNet w TV proszę upewnić się, że funkcja ARC jest wyłączona!

Po tym zabiegu telewizor powinien przejąć kontrolę nad kinem - mam tu na myśli włączanie/wyłączanie + regulacja poziomu dźwięku.
    Resztę szczegółów kolega znajdzie w instrukcji pod hasłem HDMI-CEC lub HDMI Control.
  • Poziom 3  
    Dziękuje, a czemu nie mogę w ustawieniach kina domowego zmienić ustawień? chce ustawić żeby głośniki z tylu trochę glosniej grały i jak widzicie na poniższym załączniku trzech pierwszych opcji nie mogę wybrać -.- Prosze o pomoc !
  • Poziom 42  
    Należy zmienić opcję "Dźwięk HDMI" na wyłączone.
    Włączenie tej opcji (tak jak pokazane na zdjęciu) powoduje, że dźwięk z kina jest przenoszony na głośniki telewizora.
    W takiej sytuacji część opcji "Dźwięk" w kinie jest niedostępna.