Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Szlifierka kątowa do budowy domu

27 Kwi 2018 11:22 858 11
  • Poziom 15  
    Witam, zamierzam zakupić dobrą szlifierkę kątową, która byłaby pomocna przy wykańczaniu domu i potem przydałaby się do różnych prac domowych. Bruk, beton, ogrodzenie wskazuje na większą tarczę, ale czy 23cm i chyba 5-6kg to nie będzie za duża i ciężka? Dla kostki 6cm to z tarczą 18cm pewnie by wystarczyła, ale są chyba mało popularne. B. proszę doradźcie co kupić -Hitach, Makita, Bosch? Budżet max 500zł.
  • Poziom 6  
    Pół roku temu kupiłem dla pracownika który robił u mnie remont szlifierkę BOSCH GWS 22-230 JH.
    Sprzęt bardzo mocny, w półtora centymetrowe żeliwo tarcza wchodziła prawie jak w masło :)
    I pamiętaj o zasadzie że wszystko co dobre musi niestety ważyć.
  • Poziom 39  
    minimaxi napisał:
    Dla kostki 6cm to z tarczą 18cm pewnie by wystarczyła,

Jesteś w błędzie, efektywna głębokość cięcia kątówką z tarczą 230mm to 65-70mm zależnie od stanu tarczy tnącej.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 25  
    Dobrze prawi kpp_jacek. Ja mam drugą z regulacją obrotów, na której mam założoną tarczę listkową do wygładzania/zaokrąglania krawędzi po cięciu. Używałem ją b. często przy pracach wykończeniowych.
  • Poziom 21  
    Czołem.

Jakieś cztery lata temu kupiłem taki zestaw:

Szlifierka kątowa do budowy domu

Do dużej szlifierki dołożyłem miękki start, w autoryzowanym serwisie, z gwarancją itp, kosztował bodajże 120 zł.

Tego sprzętu używam zawodowo, duża rżnie wszystko jak leci, odpowiednia tarcza i żelbeton tnie razem z prętami, mała to precyzyjne narzędzie do płytek itp.

Poza wymianą kabla w małej nic więcej się nie dzieje :)

Pozdrawiam i polecam
  • Poziom 17  
    Bardziej bym powiedział gdzie a nie co .
    Kup sobie w takim sklepie gdzie masz pewną gwarancję i wymianę. Bez nerwowania się i użerania oraz bliski dojazd . Szczegół, że pracownicy tego sklepu mogą cię przestać lubić po zakończeniu budowy :) .
    Co do tych wszystkich narzędzi, są one wszystkie tak samo zrobione. Pomijając detale .
    Obojętnie co na tym jest napisane, jaka marka . Nie kupuj żadnej drożyzny bo to jest szrot nie wart swojej ceny, taniochy też . Optymalna jest średnio - niska półka .

Einhell robi teraz całkiem niezłe narzędzia, konstrukcyjnie nieźle zrobione . Bardzo łatwe w naprawie, części dostepne, stosunkowo niedrogie . Wiadomo robione w Chinach .

Nanaprawiałem się tego na potęgę, i do teraz naprawiam te złomy.
    Rozbierasz wiertarkę DeWALT, super walizka, cena rynkowa 1000 zł a po rozebraniu konstrukcja jak w każdej innej z targu za 70 zł. Tak to wygląda.
    No i spaliła się po 1 godz. pracy, przywiózł z Niemiec, okazja bez gwarancji :) .
    To jest loteria .
  • Poziom 21  
    kpp_jacek napisał:
    ...dzięki temu mają więcej czasu na ostygnięcie.

Czasem, jak się trafi dużo fazowania krawędzi płytek to robię tą małą aż w ręce parzy, w sprzyjających warunkach mogę godzinę non stop szlifować.
    W trakcie pracy staram się nie zakrywać otworów wentylacyjnych dłonią i co jakiś czas (miesiąc, dwa) przedmuchuję ją z kompresora, naprawdę złego słowa na makitę nie mogę powiedzieć.

Z makity mam jeszcze tzw. sdsa i wyrzynarkę. Sds ma około dwa lata i śmiga, wyrzynarka ma jakieś 10 lat :D

Rzeczony sds:
    Szlifierka kątowa do budowy domu
  • Poziom 15  
    Kupiłem Makitę 230 z wolnym rozruchem -dzięki za podpowiedzi!